Špinuška / október

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 27.10.2019 16:00

„Bolo raz jedno dievčatko, ktoré sa volalo Špinuška, pretože bola vždy ufúľaná a ustavične celá od čohosi zamazaná. Iba ak práve nevyšla z vane. Ale nikdy nevydržala čistá dlhšie ako pol hodinu.“
Pozývame Vás na prvú slovenskú divadelnú adaptáciu kultovej holandskej knihy Annie M.G. Schmidt a Fiep Westendorpa ŠPINUŠKA.
Máte plnú hlavu zákazov a príkazov? Musíte byť dokonalé? Učesané, umyté, poslušné a tichučké? A nikto nechápe, že ste prosto deti! A že nechcete byť ako zo škatuľky? Už nič nevysvetľujte a vezmite rodičov do divadla. Čaká tam na vás dievčatko, ktoré je také špinavé a ufúľané, že ho často nepozná ani vlastná mama. Dievčatko, ktoré má hniezdo na hlave a pod ním plnú hlavu skvelých nápadov. Lebo kto sa hrá a stále čosi vymýšľa, ten sa zväčša zašpiní. A tiež si zväčša užije. Život veselý a plný prekvapení. Nuž neváhajte, pripravte si bránice, poriadne ich preperieme v smiechovej vode! Predstavenie je určené deťom od 4 do 12 rokov a všetkým dospelým, čo zostali v kútiku duše deťmi. Uskutoční sa v novej divadelnej sále centra pre umenie VIOLA
***

Réžia, výtvarný a scénický koncept: Júlia Rázusová

Dramatizácia: Katarína Jánošová

Hudba: Martin Husovský

Scénografická spolupráca: Barbora Rajčanová

Výroba scény: Miloš Rajčan

Výroba bábok, rekvizít a kostýmových doplnkov: Barbora Rajčanová, Martina Fintorová, Martina Tužinčinová
Hrajú: Petra Čorňáková, Anna Kovaľová, Katarína Želinská
Bulletin a plagát: Katarína Ilkovičová

Predstavujeme Vám realizačný tím: 

JÚLIA RÁZUSOVÁ /režisérka/Absolventka divadelnej réžie na divadelnej fakulte VŠMU. Spoluzakladateľka Prešovského národného divadla. Pôsobí ako aktívna režisérka v činoherných, bábkových ako aj nezávislých divadlách na Slovensku. Je čerstvou držiteľkou ocenenia Dosky 2017 za réžiu inscenácie Znovuzjednotenie Koreí v ŠDKE.
KATARÍNA JÁNOŠOVÁ /dramaturgička/Absolvovala VŠMU v Bratislave odbor činoherná dramaturgia a réžia. Od roku 2011 pôsobí v Bratislavskom bábkovo divadle ako dramaturgička. Pre toto divadlo pripravila viacero dramatizácií i hier na námety z klasickej literatúry pre deti.
PETRA ČORŇÁKOVÁ /herečka/Študovala herectvo a divadelnú tvorbu na Goldsmiths University v Londýne. Magisterské štúdium dokončila v odbore fyzické herectvo na University of Kent. Od roku 2016 je členkou Slovenského divadla v Londýne. Už roky sa venuje pesničkárstvu. Petra spolupracovala s mnohými zahraničnými umelcami, ktorí prispeli k rozšíreniu jej umeleckých obzorov.
ANNA KOVAĽOVÁ /herečka/Absolvovala divadelné herectvo na AU v Banskej Bystrici. Spolupracovala s DJGT vo Zvolene a so súkromnými profesionálnymi súbormi na viacerých inscenáciách. Niekoľko rokov strávila v zahraničí. Jeden z najväčších životných zážitkov, dobrodružnú cestu okolo sveta, prežila minulého roku. Od návratu pôsobí v Prešove.
KATARÍNA ŽELINSKÁ /herečka/Absolvovala štúdium na Cirkevnom konzervatóriu (odbor hudobno-dramatické umenie) a štúdium divadelnej réžie a dramaturgie na Vysokej škole múzických umení. Pôsobila ako asistentka réžie v Opere Slovenského národného divadla a tiež ako pedagogička literárno-dramatického odboru na Základnej umeleckej škole v Malackách. Od roku 2013 režijne a herecky pôsobí v profesionálnom divadelnom súbore Činoherný klub v Devínskej Novej Vsi a v roku 2017 režijne naštudovala autorské predstavenie Ach, kde mi miesto na zemi! v divadle Ticho a spol v Bratislave.
***
VSTUPNÉ 4 €
Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke alebo po 19. auguste aj priamo vo Viole v čase otváracích hodín kaviarne.

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr 65 minút pred začiatkom podujatia. Hodinu pred predstavením sú voľné vstupenky zaradené do predaja priamo vo VIOLE.

Naspäť na výpis