Chrobáčikovia / október

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 13.10.2019 16:00

Nuž nevieme, či nám uveríte, ale svätojánske mušky majú svoje domčeky a v nich malé izbičky a v izbičkách stoličky a na stole vázu a na poličke hrnček a v hrnčeku medík a v medíku radosť. Veru, je to u nich skoro ako u nás. Ibaže, keď my máme deň, oni majú noc. A keď je u nás noc, oni majú deň. Zaujímavé je, že aj chrobáčikovia chodia do práce. Vtedy si zoberú so sebou lampášiky a svietia ľuďom na cesty, aby nepoblúdili. Tak, ako v našom svete, je i v svete chrobáčikov veľa detí a tiež dosť starostí. A to ste vedeli, že aj chrobáčikovia majú svoje sny? Že sa vedia aj nahnevať? A dokonca si aj odpustiť? No a videli ste už niekedy chrobáčikov piť rannú rosu? A čo je najneuveriteľnejšie, niekedy večerajú špagety! Ešte stále nám neveríte? Príďte sa pozrieť do Divadla Viola, že je to naozaj tak. Budeme sa na vás tešiť. Vieme urobiť v divadle zázrak: keď je vonku deň, u nás na javisku je noc. Ale našťastie svätojánske mušky nám vedia vždy posvietiť, takže sa nikto z vás určite nestratí. Jan Karafiát napísal svoju slávnu rozprávku CHROBÁČIKOVIA ešte koncom 19. storočia, takže malí hrdinovia jeho krehkého príbehu už viac ako sto rokov preletujú z knižky do knižky. Nové a nové vydania tohto "malého - veľkého" diela sa až do dnešných dní dostávajú do rúk detí, ktoré spolu so svätojánskymi muškami zažívajú ich nenápadné trampoty. 

Predstavenie je určené deťom od 4 do 9 rokov, avšak nielen im, vítaní sú všetci tí, čo neprestali snívať. Uskutoční sa v novej divadelnej sále centra pre umenie VIOLA

***
Réžia, dramatizácia, hudba a scénický koncept: Kamil Žiška 
Návrh kostýmov, návrh a výroba bábok, scénografická spolupráca: Peter Janků
Výroba kostýmov: Jana Kadaňková
Výroba bábok: Veronika Adamková 
Svetelný koncept: Lukáš Katuščák
Bulletin a plagát: Katarína Ilkovičová

Hrajú:
Petra Kriváčková
Peter Biž

Predstavujeme realizačný tím:

Kamil Žiška (1978) - režisér
Odbor divadelná réžia a dramaturgia absolvoval na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave v roku 2004 v ročníku profesora Ľubomíra Vajdičku. Jeho absolventským výstupom bola inscenácia frašky Fernanda Crommelyncka Veľkolepý paroháč, za ktorú získal nomináciu na ocenenie DOSKY v kategórii Objav sezóny 2004. Po skončení štúdia spolupracoval s mnohými profesionálnymi slovenskými divadlami ako režisér, autor, hudobník, textár či dramaturg (Slovenské komorné divadlo Martin, Trnavské divadlo, Radošinské naivné divadlo, Divadlo LUDUS, Bratislavské bábkové divadlo a ďalšie). V roku 1996 spolu s režisérom Jakubom Nvotom založili kabaretný súbor Túlavé divadlo, kde autorsky spolupracujú dodnes. Jeho inscenácia A budeme si šepkať (SKD Martin, 2009) hosťovala v roku 2010 na IV. divadelnom festivale Demoludy v poľskom Olsztyne a v roku 2011 na festivale MittelFest v talianskom Cividale. Je nositeľom niekoľkých prestížnych divadelných ocenení. Okrem profesionálneho divadla pôsobí aj v ochotníckych súboroch v Hornej Strede a v Modranke. V súčasnosti nemá stále angažmán v žiadnom z divadiel. Naďalej hosťuje na popredných divadelných scénach po celom Slovensku.

Petra Kriváčková - herečka
Pochádza z Kysuckého Nového Mesta. Vyštudovala operný spev na konzervatóriu a herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici. 6 sezón spievala v zbore Štátnej opery v Banskej Bystrici. Tri a pól sezóny bola členkou umeleckého súboru Spišského divadla. V súčasnosti je už štvrtým rokom zdravotným klaunom Ruby Naruby v o.z. Červený nos Clowndoctors a druhý rok vyučuje spev a vedie literárno-dramatický odbor na ZUŠ v Kysuckom Novom Meste. Príležitostne spolupracuje s divadlom Kontra, Divadlom teatrálnej skratky, Králiky z klobúka a i., vedie divadelné worskshopy pre deti a mládež a tiež sama absolvuje workshopy divadelného, aj iného druhu, pretože skúseností nie je nikdy dosť. 

Peter Biž – herec
Desať rokov hráva výlučne pre detského diváka. Päť rokov s banskobystrickým divadlom Clipperton rozprávky Popoluška, Cisárove nové šaty, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Čert a Káča, Kozliatka. S týmito titulmi prejazdil s divadlom celé Slovensko. 
Prvú sezónu, v roku 2009, hrával v rozprávkovej dedinke Habakuky na Donovaloch, ktorou ju aj otvorili širokej verejnosti. S Martinským divadelným centrom urobil rozprávku Múdry Maťko a blázni a pre študentov stredných škôl hru Hobit. Spolupracuje aj s bábkovým divadlom Babadlo v Prešove a je súčasťou univerza JANČIČI z Košíc. Samozrejme, najviac sa venuje klaunovaniu pre občianske združenie ČERVENÝ NOS - CLOWNDOCTORS, kde pod menom Humerus Medicinuš už 8 rokov navštevuje detských pacientov v jednotlivých nemocniciach na Slovensku.
***

VSTUPNÉ 4 € 

Vstupenky na toto predstavenie je možné kúpiť cez internetový predaj v rámci nášho servera alebo po 19.8. osobne vo VIOLE.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr 65 minút pred začiatkom podujatia. Hodinu pred predstavením sú voľné vstupenky zaradené do predaja priamo vo VIOLE.

Naspäť na výpis