Aladin

Autor: VIOLA | Dátum: 28.08.2020 17:00


Ďaleko v horách žije chlapec menom Aladin. Je rovnaký ako ty. Má dobrú mamičku ako ty. Má dobrého otecka ako ty. Ale navyše má Džina, ktorý mu splní každé želanie. Naším želaním je, aby si sa prišiel pozrieť a vychutnať si predstavenie tak, ako my, keď ho hráme. A zober so sebou aj dospelých. Máme pre vás malé aj veľké bábky, talentovaných hercov, živú kapelu, bláznivé tance a spievajúcu práčku.
Inscenácia určená pre deti od 3 rokov.

Autor a réžia: Jiří Jelínek
Dramaturgia: Hana Launerová
Texty piesní: Jiří Jelínek a Hana Launerová
Hudba: Zdeněk Král
Scénografia: Bára Čechová
Hrajú: Veronika Husovská, Miroslav Bodoki, Igor Kasala,
Klavírny sprievod: Matúš Lipka

O REŽISÉROVI:
Jiří Jelínek pochádza z Hradce Králové.
Je zakladateľom divadla DNO, autorom komixov Fagi, frontmanom kapely tvoriacej pre deti - Bombarďák, stálym spolupracovníkom divadla Husa na provázku i herecom. Prešiel si ako amatérskymi, tak i profesionálnymi súbormi a scénami, pravidelne hosťuje v Divadle rozmanitostí v Moste, Malom Divadle v Českých Budejoviciach, Národnom divadle a Divadle Polárka v Brne, Mestskom Divadle v Zlíne či Divadle Minor v Prahe.
Pre jeho tvorbu je typická hra so slovami založená na paradoxoch vznikajúcich z viacvýznamovosti slov, ich homonymity, zvukovej blízkosti alebo asociatívnosti; tiež demýtizácia, teda nazeranie na veci z „druhej“ strany, keď sa vynára ich skrytý či často krát komický potenciál. V neposlednom rade je mu vlastný pohľad na svet, ktorý nevnucuje jednu perspektívu ale citlivo ponúka rôzne možnosti optiky, nadšenie zo všednosti.

VIOLA centrum pre umenie / divadlo

PREMIÉRA 28.8.2020
- pre účastníkov konferencie Divadlo pre deti a pre pozvaných hostí
2. PREMIÉRA (september - termín zverejníme čoskoro)
- pre verejnosť

Naspäť na výpis