ALIA AMNIS / Sólo-duo-trio

Dátum: 27.03.2022


Ďalší koncert nášho hudobného cyklu Sólo-duo-trio bude patriť novému umeleckému zoskupeniu, kvartetu ALIA AMNIS v zložení Iveta Vajó (spev), Jana Santovjáková (zobcová flauta), Lenka Novosedlíková (melodické a iné bicie nástroje), Frederika Pöhmová (klávesové nástroje, akordeón). Táto nevšedná kombinácia nástrojov v spojení so spevom dáva predpoklad nevšedného umeleckého zážitku. Nenechajte si ho ujsť!


Program:

Till Alexander Körber: Sitis Domini II (akordeón)

Alain Abbott: Imaginaires I (akordeón, vibrafón)

Lenka Novosedlíková: Pesnička K

Juraj Vajó: Madrigaly


Pár slov o prvých dvoch skladateľoch, ktorých skladby zaznejú na koncerte:

Till Alexander Körber (1967) je rodákom z nemeckého Tubingenu. Študoval klavír a zborové dirigovanie. Od roku 1999 vedie triedu klavírnej komornej hry Antona Brucknera na Súkromnej univerzite v Linzi. Píše skladby liturgického zamerania a zároveň hudbu sólovú, komornú i orchestrálnu, za čo obdržal i mnohé ocenenia. 

Alain Abbott (1938) je francúzskym skladateľom a koncertným umelcom. Študoval na Národnom konzervatóriu hudby a tanca v Paríži a na Sorbonne. Zároveň sa intenzívne zaujíma aj o hudobnovedné témy.  Revidoval koncerty M. Coretta (vydania Billaudot), sonáty pre husle a gitaru od N. Paganiniho (edície Combre), niektoré prakticky neznáme diela od K. Czernyho), mazurky od Chopina (kritické vydanie) a ďalšie. V roku 1968 vyhral prestížnu cenu Prix de Rome. Ide o ocenenie každoročne udeľované vo Francúzsku významným umelcom. Jeho tradícia bola založená v roku 1603. K trom kategóriám, ktoré pôvodne zahŕňalo (maľba, sochárstvo, architektúra) bola v roku 1803 zaradená aj hudba. Ocenenie bolo udeľované na základe prebehnutej súťaže a výhra mala charakter štipendijného pobytu v Manciniho paláci a neskôr vo Vile Medici v Ríme. Cena bola udeľovaná do roku 1968.

O ďalších dvoch skladateľoch, ktorých diela budú na koncerte znieť, sa dozviete viac priamo na koncerte.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.


Divadlo VIOLA / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať emailom na adrese info@violapresov.sk, alebo telefonicky na čísle 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.). Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
**
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis