Anna Sędziwy: Zvieracie domy

Autor: VIOLA | Dátum: 16.10.2019 17:00


V rámci IV. Poľských dní v Prešove Vás pozývame na vernisáž výstavy ilustrátorky ANNY SĘDZIWY

Anna Sędziwy sa narodila, žije a pracuje v Krakove. Tu absolvovala Filozofickú fakultu Jagellonskej univerzity a Grafickú fakultu Krakovskej akadémie výtvarných umení. Venuje sa maľbe, kresbe a ilustrácii kníh. Spolupracuje s mnohými vydavateľmi. Tu a tam prezentuje svoje diela na výstavách doma i v zahraničí. Ilustrovanie kníh jej umožňuje spojiť dve najväčšie vášne: čítanie a kreslenie. Každý rozprávaný príbeh je samostatným a nezávislým svetom a každý z nich je pre ilustrátora pozvaním. Vo veku počítačov pracuje manuálne a snaží sa kultivovať klasické techniky, pretože nič ju neinšpiruje tak ako kontakt s materiálom a maliarskym náčiním: textúra papiera, flexibilita štetca alebo vôňa farby... A dúfa, že čosi z jej potešenia z ilustrovania budú zdieľať aj čitatelia ...
V Prešove sa predstaví sériou ilustrácií pre menšie deti s názvom "Zvieracie domy", ktorá vyšla vo vydavateľstve Lektor Klett.

Podujatie podporil Poľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w Bratysławie

vstup voľný
Miesta si môžete rezervovať priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)

Naspäť na výpis