Český šansón

Kúpiť vstupenku online

Autor: Divadlo VIOLA | Dátum: 25.11.2023 18:00

ČESKÝ ŠANSÓN

INFORMÁCIA O ZMENE PROGRAMU

Z dôvodu choroby sa speváčka Andrea Buršová nebude môcť koncertu zúčastniť. Z toho dôvodu namiesto nej vystúpi prešovská šansoniérka Andrea Majtnerová. 

Ďakujeme za pochopenie.Koncert českej herečky a speváčky Andrey Buršovej a klaviristu Zdeňka Krála vo VIOLE pred rokom očaril! Prichádzajú preto znova a prinášajú hudbu plnú citu, noblesy i nostalgie. Viete, prečo šansón ani po rokoch nestárne? Lebo jeho hudba i texty sú vždy plné života! Tak si nenechajte ujsť hudobný večer plný elegancie i humorných komentárov.

Herečka a speváčka Andrea Buršová a skladateľ a klavirista Zdeněk Král spolupracujú už takmer dvadsať rokov. Napísali spolu približne 30 piesní a natočili dve CD (druhé v spolupráci so sláčikovým kvartetom Indigo Quartet). Niektoré z piesní boli súčasťou predstavenia Vlnobití Andrey Buršovej, ktoré sa hralo v Švandovom divadle v Prahe, čo je už niekoľko rokov Buršovej domovská scéna. Duo spolu vystupovalo po celom Česku a v Rakúsku vo viedenskom divadle Brett, o ktorom Andrea napísala knihu (resp. o Nice Brettscheiderovej, exilovej režisérke a zakladateľke divadla). Zdeněk Král je hudobný skladateľ a klavirista, laureát ceny Classic Prague Awards. Komponuje vážnu hudbu, šansóny a scénickú hudbu. S divadlom VIOLA spolupracuje už niekoľko rokov – hlavne ako autor detských opier a hudby do divadelných predstavení pre deti.

Malá ochutnávka:

https://www.youtube.com/watch?v=QwwCyCw0f7Q

https://www.youtube.com/watch?v=6-pv_gAbcTkÚčinkujú:

Andrea Buršová / spev

Zdeněk Král / klavírDivadlo VIOLA, Prešov, Tkáčska 2

VSTUP 3€

Vstupenky si môžete zakúpiť online na našej web stránke alebo v Kaviarni VIOLA v čase otváracích hodín: pondelok-piatok od 10.00-18.00.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Naspäť na výpis