Chalíl Džibrán: Prorok a iné prózy / ČKV

Autor: VIOLA | Dátum: 14.02.2022 17:00


Milí priatelia literatúry,

v neľahkých časoch človek neraz siaha po príbehoch a textoch, ktoré majú hĺbku, a môžu byť jemným kompasom v búrkach okolo nás. Na februárovom Čitateľskom klube chceme niekoľko takýchto spolu čítať. 

Chalíl Džibrán je autorom, ktorý sa ako most klenie ponad kultúry, ponad vierovyznania i ponad čas a svojimi príbehmi, esejami i „básňami v próze“ privádza čitateľov k témam, ktoré sú snáď každému blízke, ktoré robia so všetkých ľudí bratov spoločne hľadajúcich na veľkej ceste bytím.


Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text alebo súbor textov nie veľkého rozsahu, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 14. februára o 17.00 - vo VIOLE vítaný.

Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný citát, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...

Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková

Ak máte ZÁUJEM O TEXTY, napíšte na sona.parilakova@violapresov.sk obratom Vám ich pošleme


Divadlo VIOLA
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis