Čítanie k dnešným dňom... / ČKV

Autor: VIOLA | Dátum: 14.03.2022 17:00


Milí priatelia literatúry,

text, čo sme pre Vás mali pôvodne pripravený na marcový Čitateľský klub, sa zrazu pod ťažobou vojnových udalostí posunul v polici dozadu a začali sa vynárať iné texty, ktorých hlas sa stal horúco aktuálnym. A tak sme pre naše najbližšie stretnutie vybrali výber od rôznych autorov... Budeme spoločne čítať a vnímať ako o vojne a mieri, aj o ich pozadí, uvažujú, premýšľajú K. Čapek, M. Válek, V. Mihálik, E. Groch, J. Jevtušenko, T. Janovic, J. Twardovski, P.O. Hviezdoslav, A. Schweitzer a ďalší.  


Čitateľský klub VIOLY
je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text alebo súbor textov nie veľkého rozsahu, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 14. marca o 17.00 - vo VIOLE / klube vítaný.

Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný citát, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...

Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková

Ak máte ZÁUJEM O TEXTY, napíšte na sona.parilakova@violapresov.sk obratom Vám ich pošleme


Divadlo VIOLA/klub
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis