EDITH - koncert swingovo-jazzovej skupiny

Autor: VIOLA centrum pre umenie | Dátum: 22.03.2019 19:00Pozývame Vás do Violy
na koncert swingovo-jazzovej kapely EDITH
Hudobné zoskupenie priateľov zamilovaných celý život do hudby, je na prešovskej scéne už takmer 15 rokov. Pozývame Vás vychutnať si s nimi jazz, šansóny aj originálne verzie známych skladieb v štýle smooth jazzu, bluesu či jazzrocku.
Koncertom by sme chceli potešiť všetky vekové kategórie.


Formácia vznikla v roku 2003 v Prešove pod vtedajším názvom Pešia zóna. Pätica hudobných nadšencov so snahou hrať a spievať sa spočiatku venovala skladbám z vlastnej tvorby Ruda Bašistu, vtedajšieho gitaristu kapely, prevažne v bluesovom štýle. Do repertoáru čoraz viac začala zahŕňať skladby jazzového charakteru v rytme amerického swingu a známych jazzových štandardov hlavne z repertoáru kráľovnej jazzu Elly Fitzgerald, ale aj českého génia Jaroslava Ježka.


Postupom času a vplyvom nových členov, ktorí sa v kapele vystriedali, sa hudobníci na čele s pôvodnou speváčkou Editou Kovářovou začali venovať novodobejšiemu štýlu, ktorého predstaviteľkou je napr. Diana Krall, Norah Jones, Eva Cassidy, prípadne iné známe kapely ako The Beatles, TOTO, Supertramp, Depeche Mode, či Deep Purple, Queen, Earth, Wind&Fire, Fleetwood Mac...


Jazzové cítenie kapely sa však podpísalo na všetkých známych hitoch a pôvodné aranžmá známych skladieb dostalo charakter jazzu, blues, swingu latina či jazzrocku. Známe skladby ako Hold the line, Breakfast in America, Jump, Smoke on the water, Personal Jesus, ale aj beatlesovské skladby A hard dayś night, Honey pie, Come together, Day tripper Norwegian Wood, Blackbird, ..., potešia aj toho najnáročnejšieho poslucháča. Zaradili sa aj skladby Michaela Jacksona, Stinga, Erica Claptona ... .


V repertoáre kapely sa nachádzajú aj populárne skladby šansonierky Hany Hegerovej s názvom Čerešne a Černá Jessie.Účinkujú:
Edita Kovářová - spev
Pavel Vyjídáček - klávesy
Július Humeňanský - basgitara, kontrabas
Vlasto Král - bicieVIOLA centrum pre umenie /klub/
VSTUPNÉ: 3 €


Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo rezervovať na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t.č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.


Naspäť na výpis