Gabriela Vermelho

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 18.11.2021 18:00


V poradí tretím koncertom zo žánrovo rôznorodého cyklu Poetika v ženskom šate, bude vystúpenie českej
speváčky, huslistky, violistky, hráčky na kvinton, hudobnej skladateľky, performerky a herečky Gabriely Vermelho, vlastným menom Gabriely Plíškovej.


Nevšedná schopnosť zvládnuť štýlovo hudbu klasickú, jazzovú, folklórnu a worldmusic inštrumentálne i spevácky sa zhodnotili už v roku 2005, keď za rolu čarodejnice Evy v muzikále Balada pre banditu brnianskeho divadla Husa na provázku v réžii Vladimíra Morávka dostala cenu Alfréda Radoka v kategórii Talent roka.

Pódiové skúsenosti získavala už počas štúdií na konzervatóriu P. J. Vejvanovského v Kroměříži a na Ostravskej univerzite. O jej speváckej multifunkčnosti a talente svedčí úspešná spolupráca s Orchestrom Gustava Broma, ale napríklad i so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, s ktorým pod taktovkou Vladimíra Válka predviedla náročný sopránový part v jazzovom Requiem Ladislava Simona. Ďalej účinkovala s Komorným orchestrom Pavla Haasa, Orchestrom Berg, Kaprálovým Quartetom a Heroldovým kvartetom. Pravidelne spieva v kapelách Maraca a Zimbova, vystupuje spoločne s Epoque Quartet a Petrom Wajsarom v združení EWave.

Vytvorila a spoluinterpretovala hudbu k dokumentárnemu filmu Uloupené mateřství od režisérky Libuše Rudinskej. V tom istom roku vytvorila a interpretovala hudbu k tanečnému predstaveniu Echoes a Havran. V roku 2010 vytvorila hudbu pre baletné predstavenie Jessie a Morgiana. Pre Švandovo divadlo skomponovala a interpretovala hudbu k predstaveniu Upálenie Satanica 666 a v máji roku 2012 hudbu k predstaveniam Mlč, Jobe, mlč!

Účinkovala v televíznych programoch Banánové rybičky, Manéž Bolka Polívku a Trumfy Miroslava Donutila.

Viac informácií o speváčke: http://www.gabrielavermelho.cz/#novinky

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.


Divadlo VIOLA Prešov

VSTUPNÉ 3 €


Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.). 

Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.


Sedenie pravdepodobne nebude zodpovedať číslam na vstupenke, keďže bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.

**
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis