HUDBA HENRYKA GÓRECKEHO

Autor: VIOLA | Dátum: 25.08.2021 19:00


Poznáte hudbu našich severných susedov? Zaiste áno, pravdepodobne však nie v podobe, ktorú pre Vás chystáme vo VIOLE. Srdečne pozývame na pripomenutie poznaného a objavovanie neznámeho. Tri hudobné večery s názvom POĽSKÁ HUDBA budú naplnené nie iba príťažlivými melódiami, tanečným temperamentom a sústredenou hĺbavosťou, ale i komentárom o hudobných koreňoch či o živote poľských skladateľov.


HUDBA HENRYKA GÓRECKEHO (1933 – 2010)

Aj 20. storočie zrodilo v Poľsku umelcov, ktorých hudba sa postupne stala medzinárodne známou a rešpektovanou. Jedným z nich je Henryk Górecky, predstaviteľ novej vlny citovosti, duchovnej hĺbky a zrelosti. Kým v hudobnom svete rezonuje predovšetkým jeho symfonická tvorba, my vo VIOLE si vypočujeme sólové skladby pre klavír a pre husle so sprievodom klavíra. Vďaka objavnej dramaturgii budete mať možnosť spoznať hudbu, ktorá v Prešove zrejme nikdy neznela, aj napriek tomu, že patrí k skvostom tvorby minulých desaťročí. 

Účinkovať budú interpreti, pedagógovia Vysokej školy múzických umení:

Juraj Tomka – husle

Xénia Jarová – klavírZ verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)
Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis