HUDBA NAŠICH PREDKOV

Autor: VIOLA | Dátum: 29.08.2021 19:00


Poznáte hudbu našich severných susedov? Zaiste áno, pravdepodobne však nie v podobe, ktorú pre Vás chystáme vo VIOLE. Srdečne pozývame na pripomenutie poznaného a objavovanie neznámeho. Tri hudobné večery s názvom POĽSKÁ HUDBA budú naplnené nie iba príťažlivými melódiami, tanečným temperamentom a sústredenou hĺbavosťou, ale i komentárom o hudobných koreňoch či o živote poľských skladateľov.Originálny večer na tému: HUDBA NAŠICH PREDKOV priblíži hudobné bohatstvo ľudí žijúcich v poľsko-slovensko-rusínskom pohraničí. Interpretáciu multiinštrumentalistu a speváka Michala Smetanku bude dopĺňať rozprávanie Alexandra Mušinku. Predstaví staré nahrávky autentických lemkovských piesní, spomenie výskumy etnografov a folkloristov, premietne zaujímavé staré fotografie, ktoré budú inšpiratívnym doplnením originálneho koncertného programu.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín


VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis