Intermezzo / Igor Kucer & Peci Uher

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 22.05.2021 19:00


O novom cykle koncertov

Hudobný život v Prešove bol bohatý aj v čase Prvej československej republiky. A keď talentovaný hudobník Michal Vilec zakotvil po niekoľkoročných potulkách svetom v miestnej hudobnej škole, stal sa ešte bohatším. Vilec začal spolu s ďalšími kolegami pravidelne hrávať pre verejnosť. A povieme Vám, niet lepšieho pedagóga, ako je ten, ktorý učí deti tomu, čo má aj on sám najradšej! A Vilec mal najradšej hudbu. Nuž sme si povedali, že založíme tradíciu koncertov, na ktorých sa predstaví vždy nejaký prešovský hudobník, ktorý je zároveň i učiteľom. Cyklus koncertov Vilecov Prešov štartujeme vystúpením pedagóga Peciho Uhera. Bude na ňom sprevádzať známeho tenoristu Igora Kucera. 

O programe

Koncert s názvom Intermezzo je hudobným pozastavením v atmosfére netradičného prepojenia sveta opery s jazzom a pop music, ktoré Vás nechá zabudnúť na všedné dni, aj vďaka nesmrteľnosti piesní, ktoré si podmanili srdcia poslucháčov na celom svete.


O interpretoch

Igor Kucer

Študoval husle na konzervatóriu v Košiciach a Vysokej skole múzických umení v Bratislave. V Kyjeve úspešne absolvoval Akadémiu múzických umení P. I. Čajkovského v odbore operný a komorný spev pod vedením prof. Vladimíra Tymochina a prof. Mishu Didyka. Taktiež absolvoval doktorandské štúdium pod vedením prof. Zoji Lichtman. Už počas štúdia pôsobil ako sólista divadla P. I. Čajkovského. V danom čase pod vedením popredných dirigentov Leva Gorbatenka a Alli Kuľbaby stvárnil úlohy Lenského z opery Eugen Onegin, grófa Almavivu z opery Barbier zo Sevilly, Alfreda z operety Netopier, atď. Ako sólista sa predstavil v Národnom divadle v Brne v úlohe Pierra Bezuchova v opere Vojna a mier (S. Prokofieva) s dirigentom Sergeyom Politikovom a v opere W. A. Mozarta Idomeneo s dirigentom Casparom Richterom a Jakubom Kleckerom, kde stvárnil titulnú postavu Idomenea. So Štátnou operou Praha ho spája spolupráca pri projekte realizácie opery Traviata, kde sa predstavil v úlohe Alfreda. V Štátnom divadle v Košiciach sa ako sólista uviedol v opere G. Rossiniho - Barbier zo Sevilly (Almaviva), W. A. Mozarta - Čarovná flauta (Tamino) a W. A. Mozarta - Don Giovanni (Don Ottavio).

Peci Uher

Študoval na štátnom Konzervatóriu v Košiciach a na Fakulte humanitných a prírodných vied v Prešove. Spolupracuje s rôznymi hudobníkmi v oblasti jazzu, pop music a klasickej hudby. Je leaderom fusion kapely Inside Group z Prešova. Nahral s ňou album One and Zero, ktorý bol nominovaný na cenu Esprit za najlepší album roku 2016. Na albume One and Zerlo si zahral aj americký trúbkar Michael PatchesStewart.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUPNÉ: 3 €

Vstupenky na koncert je možné kúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky pol hodinu pred začiatkom. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie pravdepodobne nebude zodpovedať číslam na vstupenke, keďže bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike a pred každým podujatím ich pre Vás zároveň ošetríme dezinfekčnou UV-C lampou.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis