Ivo Jahelka / koncert

Autor: VIOLA | Dátum: 17.11.2021 18:00

Po takmer dvoch rokoch prichádza do VIOLY známy český spievajúci právnik Ivo Jahelka, ktorý vie s humorom jemu vlastným zhudobňovať príbehy zo súdnych siení. Jeho piesne majú prevažne veselé texty, nájdeme v nich však i vážnejšie zamyslenia. Ivo Jahelka totiž nechce poslucháča iba zabaviť, ale tiež právne usmerniť. Schopnosť zrýmovať a zhudobniť príbehy, ktoré sú často líčené obsiahlymi textami, má Ivo Jahelka zrejme danú v génoch. „Nic jsem pro to neudělal, je to dar, který mi byl dán,“ konštatuje. A na margo blížiaceho sa koncertu vo VIOLE pridáva: V době "zákazu zpěvu" jsem obohatil repertoár o řadu nových balad ze života a těším se, až je zahraji "na živo"...

Pre fanúšikov Iva Jahelku máme zároveň správu, že okrem koncertného vystúpenia si ho budú môcť vypočuť aj na seminári, ktorý sa uskutoční vo VIOLE v stredu 17. novembra o 14.00 hod. Bude hovoriť na tému: Sloboda prejavu ako ústavné právo a sloboda umeleckého prejavu ako legitímna výpoveď tvorcu.

Podujatia sú súčasťou projektu Umelec a sloboda 3. ročník.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Divadlo VIOLA
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať emailom na adrese info@violapresov.sk, alebo telefonicky na čísle 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)
Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis