Jacob Bogdani - Cesta maliara z Prešova na anglický dvor

Dátum: 06.06.2019

Jacob Bogdani
Cesta barokového maliara, rodáka z Prešova, na anglický dvor

Druhý ročník umeleckého projektu Stretnutia na 49. rovnobežke
bude venovaný štyrom osobnostiam, ktoré zasiahli svojou umeleckou činnosťou do dejín umenia a kultúry nie iba v regióne, ale vo výraznej miere aj v zahraničí. Každý z pripravených večerov bude mať vlastnú dramaturgickú líniu, ktorá vznikne premysleným výberom z umeleckej tvorby autora, biografických údajov jeho života a doplníme i rovinu vzťahu prezentovanej národnostnej menšiny k majoritnému obyvateľstvu v danom historickom období. Súčasťou každého večera bude hudobná časť pozostávajúca z výberu salónnej hudby, ktorá mohla znieť v historickej epoche a lokalite, kde osobnosť pôsobila. Okrem známejších komorných diel budú predstavené i skladby kleinmeistrov.

Prvý z pripravovaných večerov predstaví Jacoba Bogdaniho, ktorého cesty smerovali z Prešova cez Viedeň a Amsterdam až do Londýna, kde bol maliarom aj na dvore kráľovnej Anny.

Účinkujú:
Andrea Sivaničová história
Soňa Pariláková moderovanie a umelecký prednes
Ondrej Veselý gitara

Hudobný program:
John Eccles, Henry Purcell, Georg Friedrich Händel

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fond na podporu kultúry národnostných menšín

VIOLA centrum pre umenie / klub
Vstupné: 2 €

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo rezervovať na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.

Naspäť na výpis