Jakub Jakobeus - spomienka na humanistického básnika

Autor: VIOLA | Dátum: 25.02.2022 18:00


Pravidelné spomienkové večery na umelcov, ktorí pochádzali z Prešova alebo v ňom pôsobili, nazvané Stretnutia na 49. rovnobežke už pokračujú svojím 4. ročníkom. Koncom februára Vás pozveme znova hlbšie do histórie. Putovať budeme životným príbehom humanistického básnika JAKUBA JAKOBEA a dobový šat dá stretnutiu i čembalo, na ktorom bude hrať náš hudobný hosť Agnesa Ferienčíková. Večerom už tradične sprevádzajú Andrea Sivaničová a Soňa Pariláková.

Čo spája Jakuba Jakobea s Prešovom? Ako sa do Prešova dostal a kde ste ho mohli v minulosti stretnúť, ak by ste žili v jeho dobe? Čo sa skrýva v jeho najznámejšej básni Gentis Slavonicae lacrumae, suspiria et vota ? A aké ďalšie stopy, okrem svojej literárnej tvorby, v Prešove zanechal? Aj na tieto otázky budeme spoločne hľadať odpovede… Srdečne pozývame!

Divadlo VIOLA
VSTUP VOĽNÝ

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis