Jan Burian: Slyšíš ty ptáky?

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 24.09.2022 18:00


Náš jesenný cyklus s názvom Blízka či vzdialená? s podtitulom Stretnutia s českou literatúrou, Vám prinesie päť celovečerných umeleckých programov, ktoré rôznym spôsobom, inšpiratívne a netradične priblížia vybrané osobnosti a diela českej literatúry. Boli by sme radi, ak by ste z nich nanovo pocítili blízkosť tejto nám jazykovo i historicky najbližšej kultúry a ocenili, že ju môžeme vnímať a zažívať v origináli bez potreby prekladu, a tiež objavili jej nové zákutia...


Hosť prvého večera Jan Burian nebude vo Viole prvýkrát, viacerí si iste pamätajú jeho účinkovanie u nás i skvelú atmosféru, ktorú v komunikácii s publikom dokáže vytvoriť.  Tešíme sa, že ho zároveň môžeme privítať v novootvorenej kaviarni, a vy si jeho hudobno-literárny večer budete môcť vychutnať pri káve či pohári dobrého vína.


JAN BURIAN
, český pesničkár, básnik a autor viacerých kníh, má vo svojom repertoári i mnohé skladby, ktoré sú zhudobnenými textami českých básnikov (Biebl, Halas, Šrámek, Brousek, Dyk, Wernisch, Frič, Gellner, Hiršal ). Znejúcu poéziu bude sprevádzať svojím jedinečným rozprávaním o vzťahu k tvorbe týchto autorov, ale i úvahami o tej vlastnej.


Čo o ňom napríklad povedal Jiří Suchý?

„Jan Burian patří bezesporu k těm několika textařům, o kterých se dá mluvit a je třeba přitom sundat klobouk z hlavy. Takových není mnoho. Jan Burian je navíc básník a navíc i trošičku, bych řekl, myslitel, poněvadž ty jeho písničky mají nějaký názor a hlásají ho. To je záslužný.“


Srdečne pozývame!


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.


Divadlo VIOLA / kaviareň, Prešov, Tkáčska 2

VSTUPNÉ 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Naspäť na výpis