Jiří Dědeček

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 10.01.2020 19:00

Pozývame Vás v novom roku na ďalšie pokračovanie cyklu koncertov folkových spevákov a pesničkárov.

Tentoraz privítame vo Viole

JIŘÍHO DĚDEČKA.


Pesničkár, básnik, spisovateľ, prekladateľ a otec. Narodil sa 13. februára 1953 v Karlových Varoch. Vyštudoval knihovníctvo a vedecké informácie a tiež scenáristiku a dramaturgiu. Kým prešiel k slobodnému povolaniu, pracoval ako tlmočník. Nezabudnuteľnú dvojicu vytvoril s Janom Burianom, s ktorým roky vystupoval a s ktorým vydal i niekoľko platní a kníh. Mnoho ďalších albumov vydal samostatne. Knižne mu vyšli piesňové texty, prózy, preklady a tiež niekoľko zbierok básní. V roku 2002 vydavateľstvo Academia vydalo jeho súborné dielo pod názvom Blues pro slušní lidi. Od roku 2016 je predsedom Českého Medzinárodného PEN klubu. Napísal tiež niekoľko krásnych kníh pre deti.


„Na Jiřím Dědečkovi mě odjakživa fascinuje jeho hravá a mnohotvářná čeština, jeho lehkost, s jakou dokáže popsat ty nejzoufalejší duševní stavy a jistý druh něhy, která někdy nabývá až fatálních rozměrů: „Dobrý ráno, kdo mě to budí? Je to zrzečka s propadlou hrudí /…/ Dobrý ráno a pusu mi dává, pak si před zrcadlem s ohněm zahrává. /…/ Dobrý ráno a voči veselý, to jsou ty chvíle sladkokyselý, líbí se mi to, líbí, tak sladce trýznivý, dokavad ty vlasy nezešediví…““ Jan Burian


VIOLA centrum pre umenie / klub

VSTUPNÉ 12 € / v deň koncertu 15 €

Vstupenky  je možné zakúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke
alebo osobne vo VIOLE v čase otváracích hodín kaviarne.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.
V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.

Naspäť na výpis