KAREL ČAPEK – človek hľadajúci

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA |

KAREL ČAPEK – človek hľadajúci

Říká se, že kdo hledá, nalézá. Je to sice pravda; ale především kdo hledá, musí mnoho chodit. Ať hledáte houby nebo pravdu mezi lidmi nebo sebe sama, musíte všelijak bloudit, kličkovat, zkoušet všechny směry, odvažovat se a pořád jít dál...“


Pozývame vás na literárno-hudobný večer venovaný jednej z najvýraznejších literárnych osobností českej literatúry. Spisovateľ, dramatik, novinár, publicista i prekladateľ Karel Čapek inšpiruje dodnes nielen svojím nadčasovým dielom, ale i životnými postojmi a neúnavným hľadačstvom. Svoje mnohostranné nadanie, svoju schopnosť živej obrazotvornosti a presného pozorovania vkladal do najväčšej celoživotnej túžby – poznávania sveta a človeka, v pravdivosti a hĺbke.

Hudobný hosť Zdeněk Král /klavír/ prinesie atmosféru medzivojnovej Prahy v improvizáciách na motívy dobového repertoáru.

Účinkujú:

Soňa Pariláková a Miron Pukan


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.


Divadlo VIOLA, Prešov, Tkáčska 2

VSTUPNÉ 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Naspäť na výpis