Koncert priateľstva / Jana Šteflíčková (CZ) & Michal Smetanka (SK)

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 02.10.2020 19:00


KONCERT PRIATEĽSTVA

Pozývame srdečne na koncert, ktorý bude pozostávať zo samostatných blokov dvoch muzikantov. Predstaví sa česká pesničkárka Jana Šteflíčková a slovenský multiinštrumentalista Michal Smetanka. Hoci sa títo dvaja muzikanti na spoločnom pódiu nikdy nestretli, je predpoklad, že ich koncertné vystúpenie bude vzájomne rezonovať. Obaja totiž stavajú svoju umeleckú cestu na autenticite a úprimnosti, úcte k rodovým koreňom, výrazovej hravosti a komunikatívnosti a súčasne poctivom hľadaní vlastnej tváre. Toto všetko sú atribúty úzko korešpondujúce s témou ľudskej tolerancie a vzájomnosti, ktorej je celý náš festival PADÁK venovaný.


Jana Šteflíčková /CZ/

muzikantka, gitaristka a pesničkárka neobmedzená hudobnými žánrami. Charakterizuje ju bezprostredná komunikácia s divákmi, hravosť, spontánnosť a osobitá, netradičná hra na gitaru. Má bohaté skúsenosti s hraním v kluboch a festivaloch rôznych žánrov. Rada sa inšpiruje na cestách, rada improvizuje, takže jej vystúpenia sú otvoreným a stále sa vyvíjajúcim tvarom. Okrem cestovania s gitarou tiež hrá v pražskom divadle Studio Ypsilon. A navyše má blízky vzťah k východnému Slovensku, keďže jej starí rodičia boli Rusíni, pochádzajúci od Svidníka.


Michal Smetanka /SK/

interpret, multiištrumentalista, výrobca hudobných ľudových nástrojov. Jeho hudobné nástroje putovali po výstavách a prezentáciách na všetkých kontinentoch. Tvoria súčasť zbierok mnohých zberateľov, hudobníkov a odborníkov doma i v zahraničí. V jeho interpretačnom repertoári dominujú pôvodné piesne zo Spiša a Šariša, najmä tie, ktoré sa viažu k pastierskej kultúre. Prevádzkuje jedinečné múzeum ľudových hudobných nástrojov, ktorého zbierky vytvárajú zaujímavé exponáty ľudových kultúr sveta.


VIOLA centrum pre umenie / divadlo

Vstupné: 2 EUR


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín


Vstupenky na koncert je možné kúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke

alebo osobne vo VIOLE.

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.

V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.

Naspäť na výpis