KONIKIEWICZ TRIO

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 11.10.2022 18:00


KONIKIEWICZ TRIO *** nový jazzový dialekt ***

Wojciech Konikiewicz je popredný poľský klavirista, gitarista, skladateľ i producent. V 80. rokoch sa aktívne zapojil do progresívnych prúdov poľského džezu. Spolupracuje a vystupuje s vynikajúcimi džezovými a rockovými umelcami. V súčasnosti hrá džez, rock, hip hop, elektronickú i experimentálnu hudbu. Komponuje hudbu pre televíziu, operu, divadlo, balet, pantomímu a filmy.

Umelec sa usiluje tvoriť nový hudobný jazyk a zároveň rešpektovať tradíciu európskeho džezu. Inšpiračné zdroje čerpá z etnickej hudby Ázie a Afriky. Je odbornou kritikou považovaný za „... jedného z najzaujímavejších, najotvorenejších a najkreatívnejších hudobníkov poľského džezu“. Na konte má niekoľko desiatok albumov vydaných v Poľsku aj v zahraničí, s výborným hodnotením mnohých recenzentov. Je tiež hudobným a kultúrnym teoretikom, zúčastňuje sa vedeckých konferencií, prednáša, vedie workshopy na renomovaných univerzitách, ako napr. Jagellonská univerzita, Leeds College of Music, Chichester University & College, Newcastle University, University of Michigan.

V roku 2015 predstavil Konikiewicz verejnosti novú verziu svojho tria. Je postavená na rozvíjaní tradície akustickej hry, pričom základným pilierom je klavír. Pozornosť je venovaná stieraniu hraníc medzi džezom, súčasnou kompozíciu a etnickou hudbou.


Realizované s podporou Poľského inštitútu.


Divadlo VIOLA

Vstup 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku online, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.

Naspäť na výpis