Laco Deczi & Celula New York

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 17.11.2019 19:00


Laco Deczi je na hudobnej scéne pojmom, ktorý dlhodobo rezonuje nielen v jazzových kruhoch. 

Na jeho koncert Vás do VIOLY pozývame nenáhodne práve 17. novembra.

Trubkár, skladateľ, kapelník a amatérsky maliar Laco Deczi sa narodil v roku 1938 v Bernolákove. V roku 1962 odišiel z Bratislavy do Prahy kde pôsobil až do svojej emigrácie v roku 1985. Po niekoľkých mesiacoch strávených v Západnom Nemecku nakoniec definitívne zakotvil v Spojených štátoch kde žije doposiaľ.

Záujem o trúbku prejavil už na základnej škole vďaka vzoru svojho strýka – muzikanta. Na strednej škole prešiel niekoľkými hudobnými súbormi a v čase základnej vojenskej služby vystupoval v Prahe ako hosť Štúdia 5 a neskôr i ako hosť Jazzového štúdia. Po vojne v roku 1962 sa rozhodol v Prahe zostať a začal pôsobiť v Sextete divadla Rokoko a následne v súbore Jazz Outsiders. Nasleduje angažmá v súbore S+HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde sa stal frontmanom. V roku 1967 založil formáciu Jazz Celulla, kde postupne hral s muzikantmi Lacom Troppom, Svatoplukom Košvanecom, Josefom Vejvodom, Karlom Růžičkom alebo Petrom Králom. V tomto období bol vybraný do vtedajšieho reprezentatívneho Czechoslovak All Star Band. V 70. rokoch sa stal členom Jazzového orchestra Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečného orchestra Československého rozhlasu (TOCR). Nahral niekoľko sólových albumov, jedným z najznámejších je "Sentimental Trumpet" v sprievode sláčikového orchestra. Ako sólista bol členom orchestra pri nahrávaní platne "Jazz Goes To Beat" Václava Zahradníka, alebo Jazz ze studia A. V tomto čase sa tiež naplno venoval skladaniu mnohých orchestrálnych skladieb. V období pred emigráciou nahral duetá s gitaristom Zdeňkom Dvořákom a zložil veľké množstvo hudby k filmom, medzi najznámejšie patrí Kalamita režisérky Věry Chytilovej z roku 1981.

Od roku 1986 žije v Spojených štátoch amerických, kde je frontmanom kapely Celula New York. V Amerike vystupoval s mnohými skvelými jazzovými muzikantmi, ako sú Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelne koncertuje so svojou kapelou Celula New York v oblasti štátov New York a Connecticut. 

Od roku 1990 Laco Deczi pravidelne dvakrát do roka prichádza na turné do Českej republiky a na Slovensko. Výnimkou nie sú ani zastávky v Poľsku, Rakúsku a predovšetkým Nemecku. V intervale jedného až dvoch rokov pravidelne vydáva nové štúdiové, alebo live platne. V posledných rokoch tiež live DVD z koncertov. Dohromady má na konte už vyše dvadsať albumov a video nosičov.

VIOLA klub

Vstupné: 25 € predpredaj / 29 € v deň koncertu
Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke
alebo aj priamo vo Viole v čase otváracích hodín kaviarne.

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.

V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.


Naspäť na výpis