Ladenia a súznenia / 21.10.

Autor: VIOLA | Dátum: 21.10.2022 14:15


Bol raz jeden skladateľ, ktorý síce býval vo veľkom meste plnom ľudí, no ešte radšej mal zelené kopce a pestrofarebnú prírodu. Keď sa raz čírou náhodou ocitol v Prešove, vybral sa, ako inak, k najbližším horám a lesom, vybral sa do Slanských vrchov. A ako si tak vykračoval po hrebeni Šimonky, stretol tam, čuduj sa svete, rozprávača, čo mu prezradil všakovaké príbehy, ktoré sa kedysi dávno v oných vrchoch zaručene stali. Skladateľa rozprávanie natoľko zaujalo, že sa v ňom prebudila mocno-silná túžba tvoriť. A tak tvoril a tvoril, až vytvoril dva hudobné príbehy, ktoré sa rozhodol spolu s ďalšími hercami a hudobníkmi deťom v Prešove vyrozprávať.

A preto, milí priaznivci hudby, láskavého humoru a turistiky, príďte do Divadla VIOLA na predstavenie dvoch komorných opier pre deti (a dospelých) Zdeňka Krála s názvom ČERTOV PREMEŇ a ČAROVNÁ NOC. Dozviete sa, čo sa stane, keď sa čerti v pekle začnú báť a tiež niečo o tom, prečo netreba byť lakomý a vypočítavý.


Účinkujú:

Iveta Vajó / mezzosoprán
Pavol Kovaľ / barytón
Martin Pado / barytón
Frederika Pöhmová / klavír
Lenka Novosedlíková / perkusie
Martin Švec / klarinet
Ľubomír Kristan / violončelo


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenie, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Divadlo VIOLA / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si vopred rezervujte mailom info@violapresov.sk alebo telefonicky na č. 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.).

Naspäť na výpis