Literárne reportáže Ireny Brežnej / Čitateľský klub Violy

Autor: VIOLA | Dátum: 06.10.2020 17:00


Irena Brežná
vyrastala do 18 rokov v Trenčíne. Jej detstvo na Slovensku poznačili v 50-tych rokoch represie voči rodičom. Po tom ako rodina v 1968 roku emigrovala sa jej novým jazykom stáva nemčina. V Bazileji študuje slavistiku, psychológiu a filozofiu. Pracovala ako prekladateľka, tlmočníčka, 12 rokov spolupracovala s Amnesty International, jej literárne texty tematizujú stratu domova i stretnutia rôznych jazykov a kultúr, píše tak „že sa dotýka sama seba“. Autobiografickosť prestupuje väčšinu jej kníh. Z tvorby Ireny Brežnej si na Čitateľskom klube Violy predstavíme niekoľko jej literárnych reportáží, pokúsime sa vnímať, ako sa vnímavý pohľad na prežívané stáva literatúrou.

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 6. októbra o 17.00 - vo VIOLE vítaný. Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný citát, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...
Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková
Texty na požiadanie zašleme mailom. 

Píšte na sona.parilakova@violapresov.sk


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia 

VSTUP VOĽNÝ


Miesta si môžete rezervovať priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665

POZNÁMKA: Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia, nebude počas ČKV možné podávať nápoje. Ak nás chcete podporiť a vychutnať si pred podujatím aj našu kávu, príďte, prosím, o čosi skôr.

***
"Paríž je v podstate pre mňa ako Bratislava. Som tu doma a som tu cudzia. 

Niečo viem a niečo neviem. Správam sa všade rovnako, lebo nezávisím od miesta. Iba mením reči." 

Irena Brežná

Naspäť na výpis