Literárne workshopy

Autor: Šušľavá mušľa | november - december 2022

Šušľavá mušľa a Divadlo VIOLA pozýva školské kolektívy a verejnosť na literárne workshopy s lektorkami Soňou Parilákovou a Terezou Lexovou /CZ/. 

Čo očakávať?

Spoločné objavovanie, interpretáciu a recepcia výberu rôznych textov poézie, prózy a drámy. A k tomu pohodovú a priateľskú atmosféru v príjemnom prostredí.O lektorkách:

Soňa Pariláková

Pedagogička, aktívna recitátorka, moderátorka, v rokoch 2000-2015 odborná asistentka Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy FF PU v Prešove. Vedie interpretačné dielne v rámci vzdelávania učiteľov, je členkou poradného zboru Hviezdoslavovho Kubína pri NOC Bratislava; laureátkou recitačných súťaží (viaceré ocenenia na celoslovenských i medzinárodných súťažiach v umeleckom prednese: Hviezdoslavov Kubín, Akademický Prešov, Ponitrie Valentína Beniaka, Mezinárodí festival poezie Valašské Meziříčí); lektorkou seminárov a dielní v umeleckom prednese. Je členkou porôt súťaží v umeleckom prednese a aktívnou recitátorkou, publikuje pravidelne hodnotenia zo súťaží a prehliadok, je lektorkou umeleckého prednesu.

Tereza Lexová

Herečka, scénáristka, dramaturgyně a pedagog.

Vystudovala brněnskou JAMU obor činoherní herectví v ateliéru prof. Niky Brettschneiderové.

Spolupracuje s mnoha divadly v ČR, například divadlo Minor (Praha), Divadlo Spejbla a Hurvínka (Praha), Malé divadlo (České Budějovice), Divadlo Polárka (Brno), Divadlo Lampion (Kladno) a další.

Působila jako vedoucí divadla Polárka.

V současné době působí jako umělec ve svobodném povolání a spolupracuje s řadou kreativních tvůrců.

Jako pedagog působí na JAMU v Brně, vede herecké workshopy, spolupracuje s Českou televizí či Českým rozhlasem.

Je členkou kapely UTebe, pro kterou také píše svérázně poetické texty.

Pro město Brno pracuje jako kulturní produkční.

Na Slovensku spolupracuje s Divadlem Viola (Prešov), pro které vytvořila několik autorských inscenací pro děti i dospělé.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Vstup voľný

Prihlasovanie: 0910 189 007 alebo mailom: info@violapresov.sk

Maximálny počet účastníkov: 20


Naspäť na výpis