Melódie z roku raz dva

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 17.12.2019 18:00


Názov programu „Melódie z roku raz dva“ je parafrázou názvu LP platne Spirituál kvintetu „Písničky z roku raz dva“ (1973) a aj týmto spôsobom chce Česká lutnové spoločnosť vzdať hold dielu pána JIŘÍHO TICHOTU, muzikológa, lutnistu a jedného zo zakladateľov SPIRITUÁL KVINTETU. Veď vďaka nemu sa mnohé renesančné piesne z lutnových tabulatúr dostali až k táborovým ohňom (Růžička, Podzimní, Pavana za deset švestkových knedlíků, Batalion, a i.).

Zaznejú diela autorov ako M. Praetorius, J. Dowland, N. Vallet, T. Susato, P. Blondeau, A. V. Michna, a skladby z Codexu Jacobides, unikátneho pražského rukopisu lutnových tabulatúr zo 17. storočia.

JAN ČIŽMÁŘ, umelecký vedúci súboru, predseda Českej lutnovej spoločnosti, lutnista a muzikológ, pridá k hudbe aj zaujímavé fakty a zážitky z muzikologického pátrania po pokladoch našej spoločnej hudobnej minulosti.

Český lutnový orchester - BOHEMIAN LUTE ORCHESTRA (BLO) vznikol v lete minulého roka a už má za sebou niekoľko koncertov. Repertoár tvoria rôzne renesančné a barokové melódie z celej Európy. Orchester je zložený z členov Českej lutnovej spoločnosti a jeho umeleckým vedúcim je Jan Čižmář.

Koncerty BLO v zahraničí sa konajú vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry, Odboru medzinárodných vzťahov a Štátneho fondu kultúry Českej republiky.

VIOLA centrum pre umenie / divadlo

VSTUPNÉ: 5 € / študenti, dôchodcovia, ZŤP 3 €

Vstupenky  je možné zakúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke
alebo osobne vo VIOLE v čase otváracích hodín kaviarne.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.
V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín

ZĽAVNENÉ VSTUPNÉ

pre seniorov (nad 65 r.), študentov (do 26. r.) a ZŤP je možné zakúpiť len osobne v deň koncertu.

Naspäť na výpis