Možná, že to znáte!

Kúpiť vstupenku online

Dátum: 08.09.2022

Všetkých priaznivcov inšpiratívneho autorského divadla pozývame na druhý ročník prehliadky ČESKYMO, venovanej tvorbe českých divadelníkov. Otvorí ju autorská inscenácia Filipa Tellera Možná, že to znáte!, ktorej charakteristika – hudobná stand up comedy show o záležitostiach všedných dní – je prísľubom spontánnej zábavy a láskavého humoru, ktoré, veríme, príjmete ako lahodné osvieženie.  

Každý z nás zná situace, kdy neodolal sladkostem, zrušil návštěvu posilovny na poslední chvíli nebo v návalu soucitu adoptoval psa z útulku. Jiní zase mají bohaté zkušenosti s nerudnými sousedy nebo obskurními strážníky městské policie. Někteří bojují s vlastním sebevědomím, jiní s premenstruačním syndromem své ženy. Všichni tak trochu řešíme to stejné... A nakonec nás nejvíc spojuje a mění láska a smrt“.

Tvorivý tím:
Scenár a texty piesní: Filip Teller
Hudba: Zdeněk Král
Hudobný sprievod: Aleš Vosáhlo
Režijná supervízia: Michal Skočovský

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=RCJMisWMVcA

Filip Teller je moderátor, herec venujúci sa autorskému divadlu a zdravotný klaun. Do profesionálneho sveta divadla ho v detstve uviedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne, ateliér autorského herectva, pohybového divadla a klaunstva. V rámci študijnej stáže bol taktiež vo Veľkej Británii. Hosťoval v profesionálnych divadlách (Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých umeleckých zoskupeniach (Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko alebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režisérmi Vladimírom Morávkom, Lubošom Balákom,  Zdeňkom Duškom. S Divadlom Husa na provázku účinkoval na festivaloch vo Francúzsku, Belgicku a Rusku. Na medzinárodnom festivale divadelných formácií v Ríme získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za najlepší mužský herecký výkon  (stvárnenie postavy pápeža Bonifáca VIII). Jeho autorskou prvotinou je inscenácia balansujúca na pomedzí one man show a divadelnej spovede – Inšpirované láskou. Medzi jeho ďalšie autorské projekty patrí celovečerný stand up Čecháčci a Čoboláci, ktorý vznikol v spolupráci s Pavlom Serišom. Účinkuje aj v monodráme Cikánský boxer nemeckej autorky Rike Reiniger. V príbehu z druhej svetovej vojny stvárňuje postavu bývalého boxera Hansa. Inscenácia zaznamenala pozitívne ohlasy ako od publika tak aj od odbornej kritiky. V súčasnosti sa Filip Teller venuje predovšetkým písaniu celovečerných stand up predstavení a hier. Jeho najnovšia monodráma s názvom Reprodukce je stand up o rozhodnutí, ktoré nejde vziať späť.

Vstup 5€

(študenti, seniori a znevýhodnení vstup voľný)

Divadlo VIOLA, Prešov, Tkáčska 2

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Naspäť na výpis