Opera na hrane / Sólo-duo-trio

Autor: VIOLA | Dátum: 26.11.2019 18:00


Všetkých záujemcov o novinky v hudobnom svete pozývame na štvrtý koncert prehliadky Sólo-duo-trio, ktorá prebieha vo VIOLE už tretí rok a je zameraná na prezentáciu súčasnej, prevažne experimentálnej hudby. V rámci koncertu zaznie inšpiratívne a súčasne provokatívne dielo súčasnej americkej skladateľky Kate Soper Here be Sirens /Tu sú sirény/.
Je to operno – divadelná kompozícia pre tri soprány a klavír, ktorú predstavia tri šarmantné mladé sopranistky, pôsobiace na českej hudobnej scéne:
Jana Vondrů
Aneta Podracká Bendová
Eva Marie Kořená

O skladateľke
KATE SOPER
je skladateľkou, performerkou a spisovateľkou. Skúma integráciu drámy a rétoriky do hudobnej štruktúry, kontinuitu expresivity, zrozumiteľnosti a zmyslu. Magazín The Boston Globe ju označil za „skladateľa zákopu, niekedy nepríjemného, mocného“ a The New Yorker vyzdvihol jej „prie-zračný, náročný vokalizmus, nenápadnú divadelnosť a majstrovstvo modernistického štýlu“. Je fi-nalistkou Pulitzerovej ceny, získala tiež ocenenie od Guggenheimovej nadácie, Americkej akadémie umení a listov (cena Virgil Thomson a Goddard Lieberson a štipendium Charlesa Ivesa), nadácie Koussevitzky, Chamber Chamber America America, pamätného fondu Lili Boulanger a ďalšie. Soper sa zúčastnila viacerých rezidenčných pobytov a získala štipendiá na tvorbu - od Nadácie Civitella Raineri, Radcliffeho inštitútu pre pokročilé štúdium, Camargoovej nadácie, Macdowellovej kolónie, Tanglewoodu, Royaumontu a Domaine Forgetovej.

Ocenená New York Times za jej „temperamentný hlas a strhujúcu prítomnosť“, vystupuje Soper často aj ako sopranistka. Predstavila sa ako skladateľka i speváčka na festivale MATA v New Yor-ku a v seriáloch Miller Theatre Composer Portraits, v sérii MusicNOW v Chicagskom symfonic-kom orchestri a v sérii Green Umbrella LA Philharmonic.
http://www.katesoper.com/hbs.htmVIOLA centrum pre umenie / divadlo

VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 15 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

Naspäť na výpis