Pocta Krzysztofovi Komedovi

Autor: VIOLA | Dátum: 13.10.2021 18:00


Poľská hudba
je názov cyklu, v ktorom predstavujeme vo VIOLE už tradične osobnosti hudobnej kultúry nášho severného suseda. Ponuka aktuálneho ročníka je obsahovo pestrá a zaujímavá. Pôjde o tri spomienkové večery, vyjadrujúce poctu umelcom, ktorí výrazne zasiahli do vývoja hudobnej kultúry. Prvý večer bude patriť legendárnemu poľskému džezovému klaviristovi a skladateľovi filmovej hudby Krzystofovi Komedovi (1931 – 1969). Jeho hudobný talent a peripetie životnej púte priblíži publicista a hudobný interpret Peter Katina. Komedovu hudbu pripomenú interpreti Martin Pado / spev, Anton Kónya / klavír. Súčasťou večera bude aj autorská prezentácia dokumentu o umelcovi s názvom Komeda, Komeda..., ktorú uvedie poľská režisérka Natasza Ziółkowska Kurczuk.


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín

Podujatie je súčasťou 6. Poľských dní v Prešove

 
Divadlo VIOLA Prešov
Vstup voľný!
Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)
Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis