PODBESKYDSKÉ BALADY / Igor Kucer a kapela

Autor: VIOLA | Dátum: 13.12.2022 18:00


Pozývame Vás na koncert, ktorý bude zároveň i krstom nového rovnomenného CD. Jeho zrod sa odvíja od vydania knihy Balady východného Slovenska etnografa a folkloristu Oresta Zilynského (1923 – 1976). Zbierka, ktorá bola zostavená Zilynským ešte na prelome 60. a 70. rokov minulého storočia, bola na Slovensku knižne vydaná až v roku 2018. Prezentuje ľudovú tvorbu Rusínov, etnika, žijúceho na území východného Slovenska.


„Jedným z prianí iniciátorov vydania zbierky bolo, aby inšpirovala hudobníkov k novým interpretačným spracovaniam a vdýchla tak starobylým príbehom nový život.

Stalo sa tak aj v prípade tohto nového hudobného albumu. Jeho iniciátor a líder projektu operný spevák Igor Kucer v spolupráci s Petrom Uherom, Branislavom Valanským a Michalom Čerevkom, dokázal citlivo a s pochopením vybrať z množstva balád práve tie, ktoré sú obsahovo zaujímavé a hudobne nápadité a plastické. Balady sú hlboko zakorenené v pamäti ľudskej skúsenosti. Nedbajú na dynamické zmeny a časové skratky, ktoré sú pre dnešnú dobu príznačné. Pokojné plynutie času a jeho osudové napĺňanie je v baladách tým, čo každého trpezlivého človeka po ich vypočutí fascinuje a dojíma.“ Tatiana Pirníková  (z bukletu CD)


Divadlo VIOLA / kaviareň
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si vopred rezervujte mailom info@violapresov.sk alebo telefonicky na č. 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.).

***
Prosíme vás, v prípade, že si chcete pri návšteve objednať niečo v našej kaviarni, príďte v dostatočnom predstihu.

Naspäť na výpis