Puščaňa / Zuzana Mojžišová & band

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 21.10.2021 18:00


Poetika v ženskom šate je názov hudobnej prehliadky, ktorej šiesty ročník práve začína! Prinášame koncert Zuzany Mojžišovej s názvom PUŠČAŇA. Speváčka vystúpi v sprievode vynikajúcich hudobníkov: huslista Stano Palúch, klavirista Miki Skuta, hráč na ľudové aerofónne nástroje Rasťo Andris.

Domnievame, sa že meno tejto interpretky nemusíme záujemcom o originálnu interpretáciu slovenskej ľudovej piesne bližšie predstavovať. Ak by predsa len, tak ponúkame niekoľko súradníc z jej života:


Zuzana Mojžišová
– slovenská speváčka, redaktorka v Slovenskom rozhlase, muzikologička, dramaturgička. Žije v Bratislave, pracuje ako redaktorka klasickej hudby v Redakcii hudobných programov Slovenského rozhlasu. Od roku 2 000 sa venuje aranžovaniu a interpretácii ľudových piesní v novom či netradičnom šate. Jej CD Zuzana Mojžišová získalo dve ceny IFPI Aurel 2004.

Po dlhej odmlke sa Zuzana v súčasnosti snaží nadviazať na predchádzajúcu tvorbu. V priebehu rokov 2018/19 s rovnakými hudobníkmi ako pri poslednom albume v roku 2004 vytvorila nový album PUŠČAŇA s piesňami z rôznych regiónov Slovenska, ktoré sprevádzajú, lemujú život človeka od narodenia až po smrť. Od uspávaniek, cez ľúbostné, pracovné, svadobné, vysťahovalecké, piesne pri zábave...  až po plačky. Jej doterajšie albumy vyšli pod hlavičkou vydavateľstva Slovenského rozhlasu, nový album vychádza v spolupráci s mladým ambicióznym vydavateľstvom go2stage.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.


Divadlo VIOLA Prešov
VSTUPNÉ 3 €
Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)
Sedenie pravdepodobne nebude zodpovedať číslam na vstupenke, keďže bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis