Skladateľský večer s Jurajom Vajó

Autor: VIOLA | Dátum: 28.06.2021 19:00


Juraj Vajó bol prvým skladateľom, ktorý prišiel do VIOLY pred piatimi rokmi na vôbec prvú akciu, ktorá sa tu konala – hudobný workshop a priviedol so sebou ďalších hudobných nadšencov. Odvtedy prichádza opakovane ako autor, interpret, divák, redaktor, diskutér. Nekonformný a nekonvenčný, hľadajúci živú spiritualitu, v dialógu priateľský, bezprostredný a otvorený. Čo všetko Juraja Vajó na jeho životnej ceste s umením inšpiruje a aká je podoba jeho hudby v priereze viacerých tvorivých období?

Prezradí skladateľský večer so zoskupením Urban Hudák a ďalšími hudobnými hosťami. 


Program:

SHIRELE PERELE (premiéra) ženský zbor (soprán: Alžbeta Škripková, Mária Helešová, Vendelín Michna, mezzosoprán: Miroslava Ivanová, Mária Šabaková, Iveta Vajó, alt: Lucia Vernarská, Lucia Bujňáková, dirigent: Marián Bujnovský)
VARIÁCIE pre klavír (klavír: Peter Javorka)
NIGUN (trio pre husle: Blanka Pavlovičová, akordeón: Mária Šabaková, soprán: Iveta Vajó)
KANON (súbor Asynchrónie)
DUDELE (SATB zbor- soprán: Iveta Vajó, alt: Miroslava Ivanová, tenor: Marián Bujnovský, bas: Kris Kokolus)
výber z Byzantských a Aramejských fragmentov a Madrigalov (súbor Urban Hudák)


VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike a pred každým podujatím ich pre Vás zároveň ošetríme dezinfekčnou UV-C lampou.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis