Sólo duo trio - medzinárodná formácia MIKOO (NO/SK/CZ)

Autor: VIOLA centrum pre umenie | Dátum: 24.02.2019 18:00

Aj tohto roku máme pre záujemcov o súčasnú hudbu sériu koncertov v rámci 3. ročníka prehliadky súčasnej hudobnej tvorby Sólo-duo-trio, ktoré predstavia nové poetiky a osobité prístupy k tvorbe. 


Nenechajte si preto ujsť koncert nórsko-česko-slovenského súboru Mikoo, ktorý prezentuje vlastnú autorskú tvorbu. Ide o inovatívne prepojenie ambientného pesničkárstva a záujmu o experimentálne polohy. MIKOO bolo založené v Osle. Tvoria ho štyria hudobníci, improvizátori pohybujúci sa vo svete subtílnych zvukov, využívajúci zvukové slučky, repetície a minimalistické štruktúry. Východiskom je forma piesne. Komponovaný materiál prináša do súboru bubeníčka Michaela Antalová, čím vytvára spoločný smer určitého výrazu, pri ktorom sa hudobníci stávajú ''improvizátormi v kompozícii’’. 

V súbore spieva INA SAGSTUEN, pôvodom z Nórska, ktorá v Osle študovala jazz a improvizovanú hudbu. Na gitaru hrá nórsky hudobník žijúci v Berlíne, FREDERIK RASTEN, a zostavu uzatvára klavirista VOJTĚCH PROCHÁZKA, známy napríklad z česko-slovenskej jazzovej kapely Vertigo. 


Zakladateľka skupiny Mikoo, bubeníčka a perkusionistka MICHAELA ANTALOVÁ študovala improvizáciu a jazz na Norwegian Academy of Music v Osle, kde v súčasnosti žije. Na Slovensko a do Čiech sa ale pravidelne vracia.


Koncert vo VIOLE je súčasťou februárového turné po Česku a Slovensku. Kapela sa v rámci tohto turné predstavila v Pardubiciach, Brne, Žiline a Bardejove. Mikoo nahráva svoj debutový album po návrate z turné v Sofienberg kostole v nórskom Osle a bude vydané na jeseň roku 2019.


Podujatie zo svojich zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Hudobný fond


VIOLA centrum pre umenie – divadlo
VSTUP VOĽNÝ


Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)


Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.


Naspäť na výpis