Špinuška pre školy 21.3. - o 9.00 a 11.00

Autor: VIOLA centrum pre umenie | Dátum: 21.03.2019 09:00


„Bolo raz jedno dievčatko, ktoré sa volalo Špinuška, pretože bola vždy ufúľaná a ustavične celá od čohosi zamazaná. Iba ak práve nevyšla z vane. Ale nikdy nevydržala čistá dlhšie ako pol hodinu.“Pozývame Vás na prvú slovenskú divadelnú adaptáciu kultovej holandskej knihy Annie M.G. Schmidt a Fiep Westendorpa
ŠPINUŠKA. 


Máte plnú hlavu zákazov a príkazov? Musíte byť dokonalé? Učesané, umyté, poslušné a tichučké? A nikto nechápe, že ste prosto deti! A že nechcete byť ako zo škatuľky? Už nič nevysvetľujte a vezmite rodičov do divadla. Čaká tam na vás dievčatko, ktoré je také špinavé a ufúľané, že ho často nepozná ani vlastná mama. Dievčatko, ktoré má hniezdo na hlave a pod ním plnú hlavu skvelých nápadov. Lebo kto sa hrá a stále čosi vymýšľa, ten sa zväčša zašpiní. A tiež si zväčša užije. Život veselý a plný prekvapení. Nuž neváhajte, pripravte si bránice, poriadne ich preperieme v smiechovej vode!
Predstavenie je určené deťom od 4 do 12 rokov a všetkým dospelým, čo zostali v kútiku duše deťmi.
Uskutoční sa v novej divadelnej sále centra pre umenie VIOLA


Réžia, výtvarný a scénický koncept: Júlia Rázusová
Dramatizácia: Katarína Jánošová
Hudba: Martin Husovský
Scénografická spolupráca: Barbora Rajčanová
Výroba scény: Miloš Rajčan
Výroba bábok, rekvizít a kostýmových doplnkov: Barbora Rajčanová, Martina Fintorová, Martina Tužinčinová


Hrajú:

Petra Čorňáková
Anna Kovaľová
Katarína Želinská


Bulletin a plagát: Katarína Ilkovičová


Predstavujeme Vám realizačný tím:

JÚLIA RÁZUSOVÁ /režisérka/

Absolventka divadelnej réžie na divadelnej fakulte VŠMU. Spoluzakladateľka Prešovského národného divadla. Pôsobí ako aktívna režisérka v činoherných, bábkových ako aj nezávislých divadlách na Slovensku. Je čerstvou držiteľkou ocenenia Dosky 2017 za réžiu inscenácie Znovuzjednotenie Koreí v ŠDKE.


KATARÍNA JÁNOŠOVÁ /dramaturgička/

Absolvovala VŠMU v Bratislave odbor činoherná dramaturgia a réžia. Od roku 2011 pôsobí v Bratislavskom bábkovo divadle ako dramaturgička. Pre toto divadlo pripravila viacero dramatizácií i hier na námety z klasickej literatúry pre deti. 


PETRA ČORŇÁKOVÁ /herečka/

Študovala herectvo a divadelnú tvorbu na Goldsmiths University v Londýne. Magisterské štúdium dokončila v odbore fyzické herectvo na University of Kent. Od roku 2016 je členkou Slovenského divadla v Londýne. Už roky sa venuje pesničkárstvu. Petra spolupracovala s mnohými zahraničnými umelcami, ktorí prispeli k rozšíreniu jej umeleckých obzorov. 


ANNA KOVAĽOVÁ /herečka/

Absolvovala divadelné herectvo na AU v Banskej Bystrici. Spolupracovala s DJGT vo Zvolene a so súkromnými profesionálnymi súbormi na viacerých inscenáciách. Niekoľko rokov strávila v zahraničí. Jeden z najväčších životných zážitkov, dobrodružnú cestu okolo sveta, prežila minulého roku. Od návratu pôsobí v Prešove. 


KATARÍNA ŽELINSKÁ /herečka/

Absolvovala štúdium na Cirkevnom konzervatóriu (odbor hudobno-dramatické umenie) a štúdium divadelnej réžie a dramaturgie na Vysokej škole múzických umení. Pôsobila ako asistentka réžie v Opere Slovenského národného divadla a tiež ako pedagogička literárno-dramatického odboru na Základnej umeleckej škole v Malackách. Od roku 2013 režijne a herecky pôsobí v profesionálnom divadelnom súbore Činoherný klub v Devínskej Novej Vsi a v roku 2017 režijne naštudovala autorské predstavenie Ach, kde mi miesto na zemi! v divadle Ticho a spol v Bratislave.


VSTUPNÉ 4 € 


REZERVÁCIE TERMÍNOV A PREDAJ VSTUPENIEK:
Dorka Prištiaková dorka.pristiak@gmail.com / +421 948 059 440


Zároveň ponúkame i možnosť hrania pre školské družiny – presný čas popoludňajších predstavení by sme zvolili po dohode so záujemcami.


Naspäť na výpis