Spomienkový večer na Vladimíra Ljubimova

Autor: viola centrum pre umenie | Dátum: 25.04.2019 18:00

VLADIMÍR LJUBIMOV bol niekoľko desaťročí úzko spätý s hudobným životom v Prešove. Pôsobil v umeleckom súbore PUĽS, no spolupracoval aj s inými folklórnymi telesami. Výsledkom jeho tvorivej práce sú desiatky úprav ľudových piesní. Písal aj scénickú hudbu pre Ukrajinské národné divadlo v Prešove (terajší DAD) a je autorom opery Knieža Laborec.
Pri príležitosti nedožitých 85. narodenín sme v spolupráci so Základnou umeleckou školou DAMA pripravili koncert z jeho tvorby. Zaznejú klavírne skladby a úpravy ľudových piesní pre spev a klavír v podaní žiakov a učiteľov školy. Klavírne diela venoval predovšetkým svojej dcére Xénii, ktorá je dnes významnou slovenskou klavírnou interpretkou. Je pre nás veľkým potešením, že Xénia Jarová (rod. Ljubimová) prijala pozvanie na tento koncert a zahrá ich osobne.

Srdečne pozývame!

VIOLA centrum pre umenie /divadlo/
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

Naspäť na výpis