Stand Up Therapy / workshop

Autor: VIOLA | Dátum: 01.09.2021 09:00


V rámci projektu Českymo Vás pozývame na workshop Stand Up Therapy
s FILIPOM TELLEROM

Stand UpTherapy je príležitosťou vytvoriť si vlastní autorský standup, v ktorom budete hovoriť o tom, čo je pre Vás dôležité, aktuálne a rezonuje vo Vás.
Standup ako forma terapie založená na zdieľaní svojho príbehu, pravde a schopnosti pretvoriť svoju osobnú tému do humoru pomocou základných komediálnych techník a nadhľadu.


“Práve na ozajstnosť a úprimnosť je pri tvorbe kladený dôraz. Tí najlepší standup komici tvoria humor založený výhradne na pravde. Dokázať si totiž uťahovať sám zo seba, svojich problémov, spoločnosti, politiky a vlastnej mamy, to je umenie komiky a schopnosť seba terapie. Nakoniec tým pomôžete i ľuďom, ktorí sa na vás pozerajú. Pochopia, že nie sú tí jediní, ktorí v sebe niečo riešia. Možno si dokonca povedia, že na tom nie sú až tak zle.”


Standup Therapy kurzy prebiehajú v priateľskej a bezpečnej atmosfére, s empatickým prístupom k individualite každého jedince a štýlu jeho humoru.
Zakladateľom projektu a lektorom workshopu je herec, standup komik, moderátor, zdravotný klaun a vášnivý prepájateľ ľudí, Filip Teller. (www.filipteller.com). Sám o procese tvorby hovorí nasledovné:
“Standup je ako vajíčko. Aby ste sa dostali k podstate svojej témy, musíte najprv rozbiť škrupinu, ktorá Vám bráni o nej hovoriť, potom prejsť cez bielko výhovoriek a tárania a až potom sa dostanete k jadru veci, k pravde a zárodku, z ktorého môže vzniknúť skvelý standup.
Je to uľaujúci proces.“


StandupTherapy si dáva za cieľ ponúknuť ľuďom príležitosť otvorene hovoriť o svojich pocitoch, názoroch či problematike svojej sociálnej bubliny. Ide o projekt, ktorý pomáha jeho účastníkom pri sebavyjadrení a v prípade vylúčených skupín i v integrácii do bežného života. Na projekte spolupracujú podľa potreby odborníci z oblasti psychológie a sociológie.


Vstup je bezplatný a kapacita je obmedzená, preto je potrebné účasť vopred nahlásiť emailom alebo telefonicky.Kontakt:
Email: info@violapresov.sk, 0910 189 007, 0908 978 913


Divadlo VIOLA / KLUB, 1. 9. 2021 od 9.00 – do 14.00 hod.


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Naspäť na výpis