Tajomstvá Slanských vrchov

Autor: VIOLA | Dátum: 12.02.2022 15:00


Tajomstvá Slanských vrchov

Bol raz jeden skladateľ, ktorý síce býval vo veľkom meste plnom ľudí, no ešte radšej mal kopce a živú prírodu. Keď sa raz čírou náhodou ocitol v Prešove, vybral sa, ako inak, k najbližším kopcom, vybral sa do Slanských vrchov. A ako si tak vykračoval po hrebeni Šimonky, stretol tam, čuduj sa svete, rozprávača, čo mu prezradil všakovaké príbehy, ktoré sa kedysi dávno v oných vrchoch zaručene stali. Skladateľa rozprávanie natoľko zaujalo, že sa v ňom prebudila mocno-silná TÚŽBA TVORIŤ. A tak tvoril a tvoril, až vytvoril hudobný príbeh, ktorý sa rozhodol spolu s ďalšími hercami a hudobníkmi deťom v Prešove vyrozprávať.

A preto, milé deti, zoberte svojich rodičov na hudobné rozprávanie skladateľa Zdeňka Krála o tom, prečo netreba byť lakomý a tiež o tom, čo sa stane, keď sa začnú čerti v pekle báť.


Účinkujú:

Iveta Vajó / mezzosoprán

Pavol Kovaľ / barytón

Martin Pado / barytón

Frederika Pöhmová / klavír

Lenka Novosedlíková / perkusie


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenie, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.


Divadlo VIOLA / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať emailom na adrese info@violapresov.sk, alebo telefonicky na čísle 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.). Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.
Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.
**
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis