Tfilos Un Nigunim - hudobno-vizuálna show

Autor: VIOLA | Dátum: 04.07.2019 19:00

Príďte s nami prežiť jedinečný večer v znamení židovskej kultúry, ktorá je významnou, no v našom priestore často opomínanou súčasťou nášho kultúrneho dedičstva.

Tfilos Un Nigunim (Modlitby a nápevy) je projekt pozostávajúci z realizácie piesní autorskej dvojice Michal Paľko (hudba) a Shlomo ben Rivke (básne), ktoré nám vyšli v roku 2018 vo forme CD nosiča vo vydavateľstve Pavian Records.
Cieľom projektu je sprístupniť v slovenskom jazyku myšlienkový odkaz judaizmu čo najširšej vrstve slovenskej verejnosti v modernom hudobnom prevedení na pomedzí vážnej hudby, klasických židovských náboženských nápevov a populárnej hudby. Okrem prekladov textov klasických náboženských piesní z hebrejčiny do slovenčiny obsahuje CD Tfilos un Nigunim z väčšej časti pôvodnú básnickú tvorbu židovského autora - Shloma ben Rivke, pohybujúcu sa na rozhraní klasického judaizmu (židovskej ortodoxie) a kabaly (židovskej mystiky).

Účinkujú:
Michal Foršt
Miroslav Poprádi
Miloš Valent
Amir Wahba
Michal Paľko
František Kubiš
Jakub Stračina

VIOLA centrom pre umenie / divadlo

Vstupné: 7 €
Vstupenky budú v predaji priamo pred koncertom vo Viole/divadleProjekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Naspäť na výpis