Tri poviedky Dušana Mitanu

Autor: VIOLA | Dátum: 17.09.2019 17:00


„Písanie mi chvíľami naozaj dávalo prežiť priam euforický pocit, že spoznávam lepšie sám seba a svet, v ktorom žijem“
„Verím, že stav, v akom sa nachádza autor pri tvorbe, sa prenáša aj na čitateľa.“


Tieto dve vety z dvoch rôznych rozhovorov patria spisovateľovi DUŠANOVI MITANOVI a snáď sú dobrou pozvánkou.
Pre septembrový Čitateľský klub Violy som vybrala tri jeho poviedky dúfajúc, že niečo zo spomínaného euforického pocitu sa dostane aj Vám.
Prečo práve tieto tri texty? Spája ich niečo? Alebo naopak, sú úplne odlišné? Čokoľvek Vám pri ich čítaní napadne, prineste si to ako inšpiráciu pre náš spoločný rozhovor.

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 17. Septembra o 17.00 - vo VIOLE vítaný.
Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodnú časť, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...
Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková
Texty – ako obyčajne – postupne nájdete priložené v diskusii pod fb udalosťou. https://www.facebook.com/events/623524398173649/

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo vo VIOLE alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665

Naspäť na výpis