Trio Violettes / 2.6.

Kúpiť vstupenku online

Autor: Šušľavá mušľa |

Srdečne pozývame na 8. ročník prehliadky súčasnej sólovej a komornej hudobnej tvorby slovenských a zahraničných autorov, ktorý bude pozostávať zo série 3 koncertov. Znieť bude inšpiratívna hudba súčasnosti a minulého, teda 20. storočia v podobe sólových skladieb i komorných diel, skomponovaných pre hlasy, nástroje i zaujímavé nástrojové zoskupenia. Prvý koncert prehliadky bude patriť Triu Violettes, ktorého názov s prešovskou VIOLU úzko súvisí. :)


Program:

Jozef Podprocký (1944-2021) : Fantázia III.( piccola) na sekvenciu Veni Sancte spiritus pre akordeón, op.65  (2014)

Roman Berger (1930-2020) : Impromptupre sólový klarinet (2013)

Jozef Sixta (1940-2007) : Recitative pre sólo violončelo (1995)

Isabel Mundry (1963) : Spiegel Bilder (klarinet a akordeón) (1996)   (slovenská premiéra)

Juraj Hatrík (1941-2021) : Dva smutné tance  (2011/2012) (violončelo, akordeón)

Peter Machajdík (1961) : Pozorovali, no nehodnotili (klarinet, violončelo, akordeón) (2024)  (svetová premiéra)Trio Violettes  tvorí zoskupenie univerzálnych hudobníkov, ktorí pôsobia ako sólisti, komorní a orchestrálni hráči a ktorí sa s prehľadom a erudíciou pohybujú na poli klasickej, súčasnej i avantgardnej hudby. Ich spolupráca sa začínala priebežne, keď najskôr príležitostne účinkovali v duu alebo v rôznych iných komorných zoskupeniach. Hoci ich profesionálnu umeleckú bázu tvoria rôzne pôsobiská (klarinetista Martin Mosorjak v Štátnej filharmónii Košice, violončelista Andrej Gál v Slovenskom komornom orchestri Bohdana Warchala v Bratislave a akordeonista Peter Katina ako sólista, pedagóg a lektor dramaturgie ŠFK v Košiciach), v posledných rokoch čoraz intenzívnejšie organizujú spoločné koncerty, pričom prioritou tria je uvádzanie svetových či slovenských premiér diel súčasných skladateľov. Ich hlavnou scénou zostáva prešovské Divadlo Viola, kde doposiaľ uviedli väčšinu premiér nových diel pre toto zoskupenie v obsadení pre sólo, duo a trio. Zo slovenských autorov Trio Violettes doteraz uviedlo napríklad diela Jula Fujaka, Jevgenija Iršaia, Jozefa Kolkoviča, Jozefa Podprockého, Iris Szeghy, Miroslava Tótha, Juraja Vajó, zo svetovej tvorby diela Sofie Gubaiduliny, Sergeja Berinského, Iris ter Schiphorst, Toshia Hosokawu, Uroša Rojka, Yujiho Takahashiho či Jukku Tiensuu.Projekt Sólo-duo-trio, 8. ročník

Organizátor: Šušľavá mušľa

Vstup 3€

Divadlo VIOLA


Vstupenky si môžete zakúpiť online na našej web stránke alebo v Kaviarni VIOLA včase otváracích hodín: pondelok-piatok od 10.00-18.00.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.


Naspäť na výpis