Tvary a tváre / 4. ročník

Autor: VIOLA | Dátum: 04.07.2021 16:00


TVARY A TVÁRE

Pozývame divadelníkov, hudobníkov a študentov umeleckých odborov na workshop TVARY A TVÁRE, ktorý je venovaný problematike divadla pre deti. Prvé tri ročníky pod vedením režisérov Júlie Rázusovej a Kamila Žišku, boli venované poznávaniu vybraných hereckých techník, kreovaniu dramaturgických, režisérskych a scénografických prístupov a inscenačných princípov. Štvrtý ročník podujatia bude venovaný hudobnej interpretácii – ako potenciálu pre kreatívnu javiskovú tvorbu. Spoločným menovateľom celého podujatia bude radosť z hry, hudby, pohybu. Témou sú hodiny tanca pre najmenších. Pôjde o prepájanie divadelného a hudobného cítenia, ktoré by bolo pre deti prirodzené, inšpiratívne a zároveň motivačné. V centre pozornosti bude stáť sústredenosť na tvorivý potenciál jednotlivcov a pestovanie schopnosti pôsobiť v synergickom prepojení.

Ak máte hudobné nadanie, radi spievate, hráte na hudobný nástroj profesionálne alebo len vo voľnom čase, prihláste sa prostredníctvom formulára na našom webe:

https://forms.gle/6VT7nLfJJE9vLttL6

Lektormi sú umelci dlhodobo pôsobiaci v oblasti divadelnej a hudobnej tvorby (nielen) pre deti.


Jiří Jelínek

Režisér, scenárista, herec, hudobník. Patrí medzi najúspešnejším a najoceňovanejším tvorcom divadla pre deti v Čechách (cena Erik za najlepšiu bábkovú inscenáciu za rok 2013, hlavná cena na medzinárodnom bábkarskom bienále Spectacculo Interesse 2013, atď.). Je zakladateľom Divadla DNO, tvorcom komiksovej postavy FAGI, frontmanom kapely Bombarďák (rocková hudba pre deti a ich rodičov), stálym spolupracovníkom brnianskeho divadla Husa na provázku. Dlhodobo a kontinuitne spolupracuje s pražským divadlom Minor, brnianskym divadlom Polárka, Juhočeským divadlom a i. So súborom divadla VIOLA a hosťujúcimi hercami pripravil doteraz tri divadelné inscenácie pre deti – Aladin, Ema ide do ZOO, Matylda a robot.


Tereza Lexová

Herečka, scenáristka, asistentka réžie, dramaturgička. Pôsobila ako vedúca divadla Polárka v Brne, v súčasnej dobe pôsobí ak umelec v slobodnom povolaní, pričom spolupracuje s veľkým okruhom kreatívnych tvorcov. Vedie herecké workshopy a učí na JAMU v Brne v ateliéri činoherného herectva. Taktiež pracuje pre mesto Brno ako kreatívna kultúrna produkčná.


Zdeněk Král

Hudobný skladateľ, tvorca koncertnej hudby i hudby pre divadlo, autor celého radu inscenácií a javiskových programov a televíznych vzdelávacích umeleckých programov pre deti. V centre jeho pozornosti dlhodobo stojí tvorba pre deti a mládež.


Časový harmonogram:

1.deň 4. júl /nedeľa/

seminár 16.00 – 18.00

diskusia 18.00 – 19.00

2. deň 5. júl /pondelok/

seminár 9.00 – 11.00

diskusia 11.00 – 12.00

workshop 14.00 – 16.00, 17.00 – 19.00

3. deň 6. júl /utorok/

workshop 9.00 – 11.00,

Workshop a záverečná diskusia 12.00 – 14.00

...................................

Workshop bude mať plynulé pokračovanie, ktoré vyústi do prípravy nového javiskového programu, ktorý bude repertoárovým titulom vo VIOLE. Vybraní účastníci workshopu sa môžu stať účinkujúcimi. Stále totiž hľadáme talenty pre VIOLU. Bližšie informácie o priebehu prípravy a podmienkach pre účinkovanie budeme podávať priamo prihláseným účastníkom.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Naspäť na výpis