Tvorba Vincenta Šikulu

Autor: VIOLA | Dátum: 11.10.2021 17:00


Milí priatelia literatúry,

výber textov a autorov do nášho Čitateľského klubu Violy má rôzne cesty a chodníčky. Nebudeme tajiť, tentoraz za inšpiráciou siahnuť práve po tvorbe Vincenta Šikulu bola skutočnosť, že sa vo Viole práve skúša inscenácia na motívy poslednej zo Šikulových próz. Kým prídete na premiéru do divadla, môžete sa v pondelok 11.10. zastaviť v Čitateľskom klube a v rozhovoroch nahliadnuť do poetiky prozaických i básnických textov autora s vôňami a farbami modranského kraja.


„Každú prózu píšem inak. Niektorá poviedka sa rodí priam na ulici. Odrazu si na niečo spomeniem, alebo niečo počujem. Večer mi to zíde na um a dlho nemôžem zaspať. Vravím si, že by to bolo treba zapísať, lenže ja nerád zapisujem. Zvyčajne poviedku donosím v hlave.“ „Viac ráz som vravel, že písať prózu, to je ako kopať vinohrad. Napokon, ktorá práca nie je namáhavá? Niekedy sa mi nakopí v hlave toľko nápadov, myšlienok, že veru ani neviem, čo s nimi, neviem, ktorú dať rýchlejšie na papier.“


Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text alebo súbor textov nie veľkého rozsahu, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 11. októbra o 17.00 - vo VIOLE / klube vítaný.

Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný citát, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...

Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková

Ak máte ZÁUJEM O TEXTY, napíšte na sona.parilakova@violapresov.sk obratom Vám ich pošleme

Divadlo VIOLA / klub
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis