UMENÍM ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE / Viac poznávam, viac viem...

Autor: VIOLA | Dátum: 19.10.2022 17:00


Pozývame Vás do Divadla VIOLA na nový cyklus s názvom UMENÍM ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE. Budú ho tvoriť popularizačné prednášky, umelecké workshopy, divadelné predstavenie i umelecké prezentácie.


Prvým zo spomínaného cyklu je podujatie Viac poznávam, viac viem... a v jeho rámci vernisáž výstavy šiestich výtvarníčok s názvom Moja citlivosť, môj dar. Uskutoční sa v stredu 19. októbra o 17.00 hod. v našej divadelnej kaviarni. Prehovorí na nej nielen reč výtvarného umenia, ale aj samotné autorky, ktorých partnerkou v rozhovore bude Soňa Pariláková.


Druhú časť večera vyplní prednáška rodinného peer konzultanta p. Štefana Karlíka o tom, že psychickými problémami život nekončí. Ba práve naopak, možno začína...


Dejiny umenia prinášajú nespočetný rad príkladov, keď sa umelecká tvorba stala pre ľudí s poruchami duševného zdravia zásadnou príležitosťou na prevzatie väčšej zodpovednosti za svoj život a zdravie. Skúsenosťou  mnohých je i to, že väčšou vnímavosťou k umeleckým hodnotám je možné udržiavať vedomie vo väčšej citlivosti, vnímavosti, empatii.


Podujatia celého cyklu pripravujeme v spolupráci s neziskovou organizáciou Cesta a život.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry.


Divadlo VIOLA / kaviareň
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si vopred rezervujte mailom info@violapresov.sk alebo telefonicky na č. 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.).

Naspäť na výpis