Václav Dvořák / Stretnutia na 49. rovnobežke

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 12.12.2019 18:30


Stretnutia na 49. rovnobežke
2. ročník cyklu umeleckých večerov

VÁCLAV DVOŘÁK (1936 - 2009) cesta hudobníka z Čiech do Prešova 

Druhý ročník umeleckého projektu Stretnutia na 49. rovnobežke je venovaný štyrom osobnostiam, ktoré zasiahli svojou umeleckou činnosťou do dejín umenia a kultúry nie iba v regióne, ale vo výraznej miere aj v zahraničí. Súčasťou každého večera je hudobná časť pozostávajúca z výberu salónnej hudby, ktorá mohla znieť v danej historickej epoche a lokalite, kde osobnosť pôsobila. Po prešovskom rodákovi a maliarovi Bogdanim, ktorého sme predstavili v júni a ktorého cesty smerovali až do Londýna, maliarovi Maxovi Kurthovi, ktorý zas prišiel do Prešova z Nemecka a prežil tu veľkú časť svojho života a Emilovi Trévalovi, lekárovi a spisovateľovi, ktorý sa v Prešove narodil, bude decembrové stretnutie patriť českému hudobníkovi a pedagógovi Václavovi Dvořákovi.

VÁCLAV DVOŘÁK,všestranný český hudobník, muzikológ a pedagóg, organizátor hudobného života sa narodil na južnej Morave a na území Čiech a Moravy aj veľkú časť svojho života pôsobil. Na východ doputoval vďaka tomu, že v roku 1978 vyhral konkurz a stal sa zbormajstrom, dirigentom a korepetítorom Podduklianského ukrajinského ľudového súboru v Prešove. Príďte sa do Violy dozvedieť niečo viac o jeho živote a tvorbe, o jeho očarení rusínskym folklórom, a možno si i spoločne zaspomínať na stretnutia s týmto inšpiratívnym človekom.
Účinkujú:
Andrea Sivaničová história
Soňa Pariláková moderovanie a umelecký prednes
Ženské vokálne trio ROSA

Z verejných fondov podporil https://www.facebook.com/kultm... centrum pre umenie / klub
Vstupné: 2 €
Vstupenky je možné zakúpiť cez internetový predaj v rámci našej webstránky
alebo osobne vo VIOLE v čase otváracích hodín kaviarne.Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.

Naspäť na výpis