Varga Quartett Wien

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 23.05.2021 19:00


Jedno z najvýznamnejších viedenských kvartet príde do Prešova!

Program, ktorý „privezú“, je skvostný. Kvarteto od Wolfganga Amadea Mozarta a od Ludwiga van Beethovena a Capriccio od Felixa Mendelssohna – Bartholdyho. Urobte si čas na osvieženie z Viedne, bude zaiste lahodné!


Varga Quartett Wien

V súčasnosti jedno znajvýznamnejších viedenských kvartet, ktorého začiatky sa viažu k Bratislave. Bolo založené v roku 2007 ako Varga Quartet a pôsobilo na slovenskej hudobnej scéne. Debutovalo v roku 2008 na slovenskom festivale súčasnej hudby „SOOZVUK“, na ktorom premiérovo uviedlo skladby slovenských skladateľov. V roku 2010 prišiel prvý významný úspech, keď kvarteto získalo ocenenie „absolútny víťaz“ na súťaži slovenských konzervatórií. Po definitívnom presťahovaní sa členov kvarteta do Viedne v roku 2018 sa zoskupenie premenovalo na Varga Quartett Wien, pozíciu violistu zaujal Peter Zwiebel a post violončelistky Stefanie Huber. Títo štyria talentovaní hudobníci absolvovali svoje vysokoškolské štúdiá s vyznamenaním na viacerých renomovaných stredoeurópskych hudobných univerzitách vo Viedni, Grazi, Bazileji a v Bratislave u profesorov Herberta Kefera, Othmara Müllera (Artis Quartett Wien),s ktorými kvarteto aj v súčasnosti konzultuje naštudovanie partitúr nových skladieb, ako aj u Reinera Schmidta (Hagen Quartett), Dalibora Karvaya (koncertný majster Wiener Symphoniker) a Eszter Haffner. Varga Quartett Wien v novom sviežom zoskupení odohral viacero koncertov v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a v Číne. Svojím hudobným umením a vysokou úrovňou umeleckého výkonu opakovane prináša radosť svojmu publiku. Jeho členovia však na domácich a medzinárodných pódiách nevystupujú len ako komorní hudobníci, ale aj ako sólisti. Zoskupenie Varga Quartett Wien pravidelne spolupracuje s umelcami, ako sú napríklad Gottfried Boisits (Wiener Philharmoniker), Róbert Kiss (Slovenská filharmónia), Mario Hossen, Liliana Kehayová, Paganini Ensemble a iní. Teleso sa vyznačuje originálnou a brilantnou interpretáciou hudobných diel, zameriava sa najmä na autorov Prvej viedenskej školy - W.A. Mozarta, J. Haydna a L.van Beethovena a súčasne F. Schuberta. Spojenie týchto štyroch charizmatických hudobníkov, ich vzájomná súhra a vlastný jedinečný interpretačný štýl plný emócií prináša poslucháčom neobyčajný hudobný zážitok.


Program:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)

Sláčikové kvarteto G dur, KV 387

Allegro vivace assai

Menuetto – Allegro

Andante cantabile

Molto allegro

Ludwig van Beethoven (1770 – 1827)

Sláčikové kvarteto c mol, op. 18 č. 4

Allegro ma non tanto

Andante scherzoso quasi Allegretto

Menuetto-Allegro

Allegretto

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847)

Capriccio e mol op. 81, MWV R 35

Andante con moto

Allegro fugato assai vivace


Účinkuje:

Varga Quartett Wien

Pavol Varga – husle

Katarína Veselská – husle

Peter Zwiebel – viola

Stefanie Huber – violončelo


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUPNÉ: 3 €

Vstupenky na koncert je možné kúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky pol hodinu pred začiatkom. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie pravdepodobne nebude zodpovedať číslam na vstupenke, keďže bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike a pred každým podujatím ich pre Vás zároveň ošetríme dezinfekčnou UV-C lampou.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis