Večer s Táňou Fischerovou

Autor: VIOLA | Dátum: 09.06.2021 19:00


Spomienkový večer priblíži životnú cestu herečky, političky, občianskej aktivistky a kandidátky na prezidentku Českej republiky Táne Fischerovej. Myšlienky a postoje tejto inšpiratívnej osobnosti, ktorá zanechala v priestore verejného života výraznú stopu nie len svojou proti prúdu vedenou prezidentskou kampaňou, ale najmä kultivovanosťou a vysokým étosom, sú i v kontexte súčasného spoločenského diania stále aktuálne. Celostnosť jej myslenia ale i konzistentnosť slov a činov dodávajú i po rokoch odvahu tým, ktorí sa nechcú vzdať  hodnôt a ideálov vo svojom profesnom i občianskom živote.

Večerom budú sprevádzať  Jana Šteflíčková (CZ) a Soňa Pariláková.

Tešíme sa na spoločné premýšľanie i otvorenie aktuálnych tém v diskusii.

***

„Jestliže nic nedává smysl, nic nemá smysl, proč tu jsme? Potom každé lidské konání je k ničemu a nemá cenu se o něco snažit.

Naopak si myslím, že tato planeta byla stvořena jako možnost pro vývoj člověka. Že je jen na nás, co s ním uděláme. Každý z nás je zodpovědný za to, co se svým životem udělá. Já si myslím, že člověk přijde na svět s nějakými vlastnostmi, a smysl života je v tom, že na konci bychom měli být trochu lepší než na začátku. Tedy proměnit své horší vlastnosti v lepší. Jsme tu jeden pro druhého, abychom si vzájemně pomáhali. Když se trochu zlepším a budu pozorná ke světu, ve kterém žiji, ke druhému, naplním to, proč jsem na ten svět přišla.

Pár lidí to už v životě dokázalo a je asi štěstím stáří, když si člověk může říct: Udělal jsem v životě hodně chyb, ale vím o nich a snad jsem i něco napravil. Potom také vlastně ani neexistuje prohra.

Záleží na tom, jak projdeme situacemi, které život přináší."

TÁŇA FISCHEROVÁ

Nežít jen pro sebe, Portál 2012

**

V rámci Viola 2021 a cyklu České pozdravy podporil Fond na podporu umenia.

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike a pred každým podujatím ich pre Vás zároveň ošetríme dezinfekčnou UV-C lampou.

***

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis