Vermelho – Fujak – Kavan / Sólo - duo - trio / koncert

Autor: Viola Centrum pre umenie | Dátum: 04.05.2019 19:00

Pozývame Vás na tretí koncert z cyklu Sólo-duo-trio, na ktorom sa predstaví česko-slovenské zoskupenie
Vermelho – Fujak – Kavan
s témou
Improvizácia ako organická súčasť tvorby

Program:
vlastné autorské skladby, respektíve kompro-/improvizácie v kombinácii 3 sóla, 3 duá a jedno trio. Zároveň zaznejú skladby M. Vargu, M. Adamčiaka a i. v nových aranžmánoch.

Účinkujú:
Gabriela Vermelho - spev, kvinton
Jan Kavan – violončelo
Julo Fujak - klavír, syntetizátor a i.

Podujatie je spojené s uvedením CD Marián Varga & tEóRia OtraSu: Hudobné happeningy (Hevhetia 2018)

O umelcoch...
Gabriela Vermelho
Kreatívna interpretka z prostredia českej hudobnej a divadelnej scény. Je súčasne speváčkou, huslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladateľkou a herečkou, pôsobí v oblasti klasickej hudby,muzikálu, jazzu a rockovej alternatívy. Je prvou huslistkou kvarteta Gadrew Way, spolupracovala so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, Komorným orchestrom Pavla Haase, Orchestrom Berg, Kaprálová Quartetom, Heroldovým kvartetom, Orchestrom Gustava Broma, skupinou Čechomor a inými zoskupeniami. Je členkou kapely Maraca a Zimbova, vystupovala spoločne s Epoque Quartet a Petrom Wajsarom v družení Ewave.
Za úlohu čarodejnice Evy v Baladě pro banditu (divadlo Husa na provázku) získala v roku 2005 cenu Alfreda Radoka pre Talent roku.
http://www.gabrielavermelho.cz/

Jan Kavan
Český skladateľ a violončelista. Vyštudoval violončelo na konzervatóriu v Tepliciach a hudobnú kompozíciu na JAMU v Brne. Už od trinástich rokov mal sen vytvoriť interaktívnu video hru, čo bolo pre značné koncertné vyťaženie náročné. Sen si splnil až v roku 2006, keď založil dvojčlenné štúdio CBE software, s ktorým vydal Ghost in the Sheet, J.U.L.I.A., Vampires: Guide them to Safety, Boredom of Agustín Cordes, J.U.L.I.A.: Among the Stars a J.U.L.I.A. Untold. Jeho skladby siahajú od súčasných kompozícií pre rôzne súbory, orchestre, sólových kusov cez intermediálne performancie až k hudbe k videohrám a soundtrackom. Zároveň je aktívnym hudobníkom v rôznych medzinárodných telesách.
www.metamorphosis.at

Július Fujak
Slovenský hudobný komprovizátor, multiinštrumentalista a estetik, zakladajúci člen alternatívnych rockových skupín Teória Odrazu a Otras (1988-1998) ako aj nekonvenčných zoskupení tEóRia OtraSu (2000-2010) a Ne:bo:daj (2011-2018). Spolupracoval o. i. s telesami The California EAR Unit (USA), Palinckx (NL/UK), The Ear Thieves (CZ), s J. Roseom (AUS), V. Westonom (UK), F. Hautzingerom (A), Z. Sőrésom (H), V. Mertom, J. Lewitovou, Z. Plachým, M. Chadimom (všetci CZ), M. Vargom, M. Adamčiakom, J. B. Kladivom, (všetci SK) a i. Jeho diskografia obsahuje viac než dvadsať titulov pôvodnej hudby, je autorom viacerých muzikologických prác a štúdií. www.hc.sk/hudba/osobnost-detail/2939-julius-fujak

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

Naspäť na výpis