Vianočné čítanie

Autor: VIOLA | Dátum: 17.12.2019 17:00


Za titulom VIANOČNÉ ČÍTANIE
sa môžu skrývať knižky, ktoré si ako nádielku nájdete pod stromčekom, alebo tiež texty, ku ktorým autorov práve vianočné sviatky inšpirovali. Niekoľko takých sme pre vás vybrali pre decembrové stretnutie Čitateľského klubu Violy. Poviedku, spomienku, fejtóny, rozprávku inšpirovanú inou rozprávkou i výber básní. A okrem toho, že sa budeme v spoločnom rozhovore snažiť zistiť, čo sa autorom v ich textoch z ducha a atmosféry Vianoc podarilo zobraziť, pozývame aj na zdieľanie vašich vlastných tipov na vianočné čítanie. Ktorá kniha, text či báseň Vás dokáže k stretnutiu s Vianocami naladiť?

V decembrovom ČKV nás čaká:
Selma Lagerlöfová: Vianočný hosť
Dušan Dušek: Pokoj, pokoj
Karel Čapek: z Kalendára
Erik Groch: Dievčatko so zápalkami
a výber vianočných básní

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 17. decembra o 17.00 - vo VIOLE vítaný.

Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodný verš, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...
Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková

Texty – ako obyčajne – postupne nájdete priložené v diskusii pod fb udalosťou

VSTUP VOĽNÝ
Miesta si môžete rezervovať priamo vo Viole alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (telefónne číslo je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)

Naspäť na výpis