Vianočné intermezzo / Igor Kucer & Peci Uher

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 28.12.2019 19:00


VIANOČNÉ INTERMEZZO

Príďte si vychutnať sviatočný večer plný hudobných prekvapení, ktoré pre Vás nachystali dvaja  invenční hudobníci. Spevák Igor Kucer a gitarista Peci Uher.


IGOR KUCER študoval husle na konzervatóriu v Košiciach a Vysokej skole múzických umení v Bratislave. V Kyjeve úspešne absolvoval Akadémiu múzických umení P. I. Čajkovského v odbore operný a komorný spev pod vedením prof. Vladimíra Tymochina a prof. Mishu Didyka. Taktiež absolvoval doktoranské štúdium pod vedením prof. Zoji Lichtman. Už počas štúdia pôsobil ako sólista divadla P.I.Čajkovského. V danom čase pod vedením popredných dirigentov Leva Gorbatenka a Alli Kuľbaby stvárnil úlohy Lenského z opery Eugen Onegin, grófa Almavivu z opery Barbier zo Sevilly, Alfreda z operety Netopier, atď. Ako sólista sa predstavil v Národnom divadle v Brne v úlohe Pierra Bezuchova v opere Vojna a mier (S. Prokofieva) s dirigentom Sergeyom Politikovom a v opere W. A. Mozarta Idomeneo s dirigentom Casparom Richterom a Jakubom Kleckerom, kde stvárnil titulnú postavu Idomenea. So Štátnou operou Praha ho spája spolupráca pri projekte realizácie opery Traviata, kde sa predstavil v úlohe Alfreda. V Štátnom divadle v Košiciach sa ako sólista uviedol v opere G. Rossiniho - Barbier zo Sevilly (Almaviva), W. A. Mozarta - Čarovná flauta (Tamino) a W. A. Mozarta - Don Giovanni (Don Ottavio). www.igorkucer.com 


PETER “PECI” UHER študoval na štátnom Konzervatóriu v Košiciach a na Fakulte humanitných a prírodných vied v Prešove. Spolupracuje s rôznymi hudobníkmi v oblasti jazzu, pop music a klasickej hudby (Katarína Koščová, Peter Adamkovič, Igor Kucer, Andy Belej, Voloď Kucer...). Bol leader jazzrockovej kapely Inside Group z Prešova. Nahral s ňou album One and Zero, ktorý bol nominovaný na cenu Esprit za najlepší album roku 2016. Na albume One and Zero si zahral aj americký trúbkar Michael Patches Stewart. V roku 2018 založil trio pod svojím menom v zložení Peci Uher, Branislav Valanský, Michal Čerevka, s ktorým nahrali dva single, na základe ktorých ho americká firma Eventide zaradila medzi svojich artist umelcov.


VIOLA centrum pre umenie / klub
VSTUPNÉ 15 €

Vstupenky na predstavenie je možné zakúpiť on line na našej webovej stránke
alebo osobne vo VIOLE v čase otváracích hodín kaviarne.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.
V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.

Naspäť na výpis