Viera Janárčeková - moderovaný večer so skladateľkou

Autor: VIOLA centrum pre umenie | Dátum: 18.06.2019 19:00Viera Janárčeková 

je slovenská skladateľka, ktorá aj po desaťročiach života v Nemecku miluje slovenské hory a zaujíma sa o život ľudí vo svojej domovine. 

Rodáčka zo Svitu, v Prahe vyštudovaná klaviristka a čembalistka prekvapila hudobnú verejnosť v 90. rokoch 20. storočia svojím osobitým štýlom komponovania. Skladateľka hľadá dodnes nové hráčske techniky a zdokonaľuje staré. Jej hudba je zmyselná, prekvapivá, náladová, expresívna. Výnimočné stretnutie s Vierou Janárčekovou, skladateľkou, ktorá spolupracuje s poprednými európskymi interpretmi a orchestrami, budú sprevádzať dve premiérové uvedenia úplne nových skladieb, ktoré napísala skladateľka pre konkrétnych interpretov s predstavou, že budú uvedené práve vo VIOLE.
Nenechajte si ujsť ďalší z umeleckých návratov domov. Pôjde o výnimočnú príležitosť stretnutia so šarmantnou dámou a jej hudbou, ktorú bude interpretovať trojica špičkových hudobníkov
Ondrej Veselý (gitara)
Peter Katina (akordeón)
a Kamil Mihalov (klavír)

http://www.janarcekova.de/

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

Naspäť na výpis